Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sokakta tanınmak çok hoşuma gidiyor

Giriş Tarihi: 20.4.2013

'Yağmurdan Kaçarken' dizisinin yıldızı Ali Ersan Duru: Sokakta insanlar bana selam veriyor. Tanınmak güzel bir duygu ve bunu kimse inkâr edemez

'Hayat Devam Ediyor' dizisindeki 'Berat' karakteriyle üne kavuşan Ali Ersan Duru, şu sıralar atv'nin 'Yağmurdan Kaçarken' dizisindeki 'Korkmaz' rolüyle ekrana geliyor. Duru, GÜNAYDIN'ın sorularını yanıtladı.
'Hayat Devam Ediyor' ekrana veda etti, ardından 'Yağmurdan Kaçarken'e başladınız. Nasıl gelişti bu süreç?
'Hayat Devam Ediyor' gibi ağır bir dramadan sonra, romantik komedide oynamak çok keyifli olur diye düşündüm. Dizide 'Korkmaz' isimli bir spor hocasını canlandırıyorum. Aile babası ve hareketli, heyecanlı, renkli bir kişilik...
Dram mı yoksa komedi mi oynamak daha zor?
Kişilik olarak çok eğlenceli biriyim. Bir oyuncu olarak ise kariyerime katkı sağlayabilecek, hoşuma giden ve beni heyecanlandıran her projede çalışırım. Türkiye'de her zaman dram izlenir ama 46 bölüm dram çektikten sonra, arkasından 'Korkmaz' gibi eğlenceli bir karakter ruh halime çok iyi geldi.
Rol icabı da olsa baba olmak nasıl bir duygu?
Babalık provası yapıyorum diyebilirim. Çocuklarla haşır neşir olmaktan çok mutluyum. Benim de küçük yeğenlerim var. Rolümün provasını yeğenlerimle yaptım. Onlarla aram çok iyidir.
Gerçek hayatta da baba olmayı düşünür müsünüz?
Çok isterim ama şu an hiç düşünmüyorum. Dünyanın en güzel şeyi evlat sahibi olmak bence.

SİNEMA HAZ VERİYOR
Şimdiye kadar iki sinema filminde rol aldınız. Yakın gelecekte yeni bir film var mı?
Önümüzdeki yıl için bir senaryo var elimde ama henüz kesinleşmiş değil. İyi bir filmin içinde olduğunuz zaman çok tatmin oluyorsunuz. 'Romantik Komedi' ve 'Çanakkkale 1915' de böyle filmlerdi... Sinema insana haz veriyor.
Sokakta nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Hiç tanımadığım insanlar yürürken bana selam veriyor. Çok güzel bir duygu ve bunu kimse inkâr edemez... Tanınmak hoşuma gidiyor.

CARLOS İLE İYİ ANLAŞTIK
Dizinin başrolünde oynayan Carlos Martin ile adaptasyon sorunu yaşadınız mı? Ben İngilizce bildiğim için sorun olmadı ve iyi anlaştık. Amacımız; Carlos'a Türkçe öğretmek!
aksan farkı var
Siz cesaret edip başka ülkede dizi çeker miydiniz? Dilini hiç bilmediğim bir ülkede oyunculuk yapmam. İngilizce biliyorum ama aksan farkı var. Dünyada tanınmak, tüm oyuncuların hayalidir. Fakat hiç dilini bilmediğiniz bir ülkede oyunculuk yapabilmeniz için; o dile, ülkenin kültürüne ve esprilerine hakim olmanız lazım. Eğer bunları bilmezsem, istediğim oyunculuğu çıkaramam.

JÖN OLMAK İÇİN KENDİNE BAKMALISIN
Gerçekte Ali Ersan Duru nasıl biridir?
Ben çok eğlenceli bir adamımdır normalde. Hissettiğimi çok kolay dışa vururum; içimde ne varsa, hemen yüzüme yansır. Çok kızdığımda veya sevindiğimde, bunu yüzümden anlayabilirsiniz. Benim gizlim saklım yoktur. Tabii bazen eşref saati de olabiliyor insanın! Onun dışında sakin biriyim; çok büyük tepkilerim yoktur. Gece hayatını çok sevmem; boş zamanlarımda arkadaşlarımla buluşurum. Magazinsel anlamda ön planda olmayı değil, işimle ön planda olmayı isterim.

HAYATIMDA HEP SPOR VAR
Spor yapıyor musunuz?
Spor; hayatımda her zaman vardı. Koştum ve basketbol oynadım. Şimdi salon sporu yapıyorum çünkü formuma dikkat etmem gerekiyor. Jön olabilmek için fiziğinize dikkat etmeniz ve kendinize bakmanız gerekir. Fakat bu mesleği yapmasam da spor her daim hayatımda olur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokakta tanınmak çok hoşuma gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN