Gurumuz ve gururumuz İlhan Şeşen'dir

Kürşat Başar, İlhan Şeşen ve Metin Uca; 'Kadınlar Matinesi' isimli gösterileriyle yarın Günay Restaurant'da olacak. Metin Uca, "Biz kadınları çözemedik; bu konudaki gurumuz ve gururumuz İlhan Şeşen" diyor

Giriş Tarihi: 23.4.2013
Başarılı bir yazar, usta bir şarkıcı ve zeki bir programcı bir araya geldi; ortaya 'Kadınlar Matinesi' isimli bir gösteri çıktı. Kürşat Başar, İlhan Şeşen ve Metin Uca; bu gösteriyle Türkiye'nin çeşitli illerini gezdikten sonra yarın Günay Restaurant'da sahneye çıkacak. Üç erkeğin; aşkı ve ilişkileri konuştuğu bol sohbetli ve müzikli gösteriyi, onların ağzından dinledik...

METİN DOĞUŞTAN PALYAÇO GİBİ...

Nasıl bir araya geldiniz?
İLHAN ŞEŞEN:
Kürşat (Başar), önce 'Keşke Burada Olsaydın' isimli albümünde bana yer verdi. Sonra bu albümün konserleri için onunla birlikte sahneye çıktım. O konserlere Metin Uca da, merakından mıdır nedir gelmiş. (Gülüyor) Menajerlerle birlikte, o ortamda bir kadınlar matinesi fikri oluştu. Kimden, nasıl çıktı bu fikir bilmiyorum. Benden böyle saçma bir fikir çıkmaz. (Tüm ekip gülüyor) METİN UCA: Bana kimse "Git" de diyemedi; başladık.
Daha önceden tanışıyor muydunuz?
M.U.:
Tabii, Kürşat'la önceden tanışıyorduk, İlhan Ağabey'le de... İlhan Ağabey beni sevmezdi ama artık yapacak bir şey yok.
İ.Ş.: Benim felsefemde sevmemek kelimesine yer yoktur ama Metin'i sevmemek zaten imkansız. Metin fizik olarak da sevimli; adeta doğuştan palyaço gibi bir adam! (Gülüşmeler)
Biraz gösteriyi anlatır mısınız?
M.U.:
Kürşat ile ben, belli yaşa gelmişiz ama kadınları çözememişiz. Ama bu konuda bir gurumuz ve gururumuz var. O da; aynı kadınla 40 yıl yaşamış ve ilişkileri hatmetmiş İlhan Şeşen. Buradan yola çıktık; aslında derdimiz kadın-erkek ilişkilerini anlatmak değildi. Ama kadın-erkek ilişkileri üzerinden hayatı tanımladığınız zaman çok doğru bir yerde duruyorsunuz. Bu gösteriyi izleyenler, belki yeni bir şeyler bulmayacaklar ama onların bildiklerini eğlenceli bir şekilde anlatacağız. Bu sadece bir konser ya da gösteri değil!
Müzikli komedi mi peki?
KÜRŞAT BAŞAR:
Müzikli şey diyoruz. (Gülüyorlar) Kabareye benziyor daha çok.
Metin Bey, sizce nasıl bir ekipsiniz?
M.U.:
Şöyle söyleyeyim; bir tanesi tuğla gibi kitaplar yazmış, sinir bozucu derecede yakışıklı bir adam, öbürü bütün aşkları fon müziği olarak yaşamam gerektiğini beynime kazımış biri. Ben de laf cambazlığı yaparak öne çıkmaya çalışıyorum.

KÜRŞAT BAŞAR:
Metin bizim ekibe daha çok kadın gösteriye gelsin diye girmiş. Metin'in hayranları bizimkilerden daha çok..."

İLHAN ŞEŞEN:
"Biz Kürşat'la konser verirken hayranlarımızın yüzde 80'i kadındı; Metin aramıza katılınca yüzde 50'ye düştü."

METİN UCA
"Bazı dostlarımız gelip bize bir parçada eşlik edecek ama hepsi sürpriz tabii. Bu gösteriye herkesi bekliyoruz."

METİN VE KÜRŞAT'TAN ARTIK VAZGEÇMEM
Bu gösteriden sonra aranızda nasıl bir bağ oluştu?
İ.Ş.:
Ben yaşça ikisinden de büyüğüm; tam gidip bir sahil kasabasında yaşama hayali kurarken, böyle bir gösterinin içinde bulunmak çok hoş bir şey. Bu gösterinin kötü bitmesine imkan yok ve ben artık bu ikisinden vazgeçemem. Bunlar benim arkadaşlarım. Diyelim ki "Yeter bitti" denildi, ben de gittim bir sahil kasabasına; onları unutamam.
K.B.: Biz İlhan Ağabey'i sahil kasabalarına da götüreceğiz.
M.U.: Muhtemelen Haziran ayından itibaren Akdeniz'e turneye çıkacağız.
K.B.: Şimdi 24 Nisan'da Günay Restaurant'dayız. Bu çok değişik bir program bizim için... Saat 20.00'de başlıyor, gece 01.30'a kadar sürüyor. Önden benim grubum, arkasından biz çıkıyoruz..
M.U.: Bu arada fasulyeden bir isim olarak Sibel Can'dan sonra sahneye çıkan biriyim; önlenemez yükselişime dikkatinizi çekerim. Bu gidişle Olimpia'da çıkarım!
K.B.: İşin gerçeği şu: şarkı çalışıyor. Bize "Altımda çıkar mısınız?" teklifiyle gelmesini bekliyoruz.

YENİ BİR FERHAT GÖÇER DOĞABİLİR
Metin Bey ne zaman şarkı söyleyeceksiniz?
M.U.:
Aslında bir tane söylüyorum ama 'Memleketim' kıvamında oluyor. (Gülüyor)
İ.Ş.: Metin aslında çok güzel şarkı söylüyor ama sahnede alaya alıyor.
K.B.:
Ona ben mani oluyorum. Şarkı da söylerse biteriz İlhan Ağabey; yeni bir Ferhat Göçer olur.
M.U.: Çalıştığım iki parça var; onlara da sürpriz yapabilirim. Bugüne kadar hiç şarkı söylemedim, hamamda kendi kendime şarkı söylemekten başka da bir düşüncem yoktu; müzikle olan ilgimin hep yazarak kalmasından yanaydım ama artık gelsinler sahnede görsünler!
K.B.: Konser başka bir şey; kulüp, bar tarzı eğlence başka... Biz, bu gösteride çok eğleniyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gurumuz ve gururumuz İlhan Şeşen'dir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN