Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oyunculuk ve starlık bir arada yürümez!

Giriş Tarihi: 24.4.2013

'Aşk Emek İster' isimli dizide işçi kız 'Deniz'i oynayan Ekin Türkmen, "Hayata karışmazsam oyunculuk yapamam. Starlar hayata karışamaz. Oyunculuk ve starlık bir arada yürümez" diyor

Rol aldığı drama projelerinden sonra 'Doksanlar' isimli romantik komedide oynamak için Birol Güven'e başvuran Ekin Türkmen, kendisini yine hüzünlü bir rolde buldu. 'Aşk Emek İster' adlı dizide, fabrikada çalışan işçi kız 'Deniz'i canlandıran Türkmen; oyuncu, senarist ve yönetmenlerin keşfedilmesi için geçtiğimiz günlerde applebox. com.tr adlı bir site kurdu. Önümüzdeki günlerde bu site aracılığıyla kendi ekibini kurup sinema filmi yapmak istediğini belirten oyuncuyla yeni projelerini konuştuk...

Birol Güven'in 'Doksanlar' dizisinde yer almak istiyormuşsunuz. Dizi için siz mi kendisine başvurdunuz?
'Doksanlar' dizisinde yer almayı ben istiyordum. Teklif gelmedi, ben de gidip Birol Güven ile görüştüm. Komedi istediğim için Haziran'dan beri birçok işi kabul etmiyordum. "Sizin projenizi duydum, bu işte çalışmak istiyorum" dedim. O da "Çalışırız, neden olmasın" dedi. Sonra o iş, Eylül ayına ertelendi. Derken bana 'Aşk Emek İster'den bahsetti. Komedi değil ama yine romantik komedi... Birol Bey'le de çalışmak istiyordum ve böylece 'Aşk Emek İster'e başladım.

İLİŞKİ EMEK İSTER

'Aşk Emek İster', Türk filmi tadında bir iş mi oldu?
Senaryoyu ilk okuduğumda bu işi, bir Türk filmine benzetmiştim. Ondan esinlenip esinlenilmediğini bilmiyorum ama bana Tarık Akan ile Hülya Koçyiğit'in bir filmini hatırlattı. Türk filmlerini çok severim; hemen hemen hepsini de izlemişimdir. Basit ama çok güzel hikayeler... Türk filmlerini çok sevdiğim için bu projeyi de çok sevdim.

Dizideki gibi aşk emek ister mi sizce de?
Evet, ilişki emek ister. Çünkü hepimizin önyargıları var. İlk andan itibaren ilişkiye önyargılarla başlıyor ve kategorilere ayırıp bir yere koyuyoruz. Oysa, karşımızdakini tanımak için emek harcamak lazım. Maskelerimiz var. O maskelerden sıyrılmak için de zaman gerekiyor.

Peki ünlü olmak ilişki yaşamanızı zorlaştırıyor mu?
Bence zorlaştırmıyor. Göz önünde olmak işimizin gerekliliği... Bunlar, beni ben yapan şeyleri değiştirmiyor. Arkadaşlarım için de bu durum önemli değil. Sonuçta sektörden olmayan bir sürü arkadaşım da var.

STARLIK ZOR

Oyuncu olarak kendinizi halktan soyutladığınız oluyor mu?
tar olan insanların daha gizli ve steril bir hayat yaşaması gerekiyor. Örneğin; Tarkan bir star ve steril bir hayat yaşaması lazım. Ben Cihangir'de yaşıyorum. Tarkan'ı burada görsek, bu durum starlığına zarar verir. Hakkında birçok şeyi öğrenmiş oluruz ve bu da kafamızdaki star kavramını zedeler. Türkiye'deki insanlar, starların göz önünde olmasını istemiyor. Ben star olmak istesem; daha az dışarı çıkar, çok daha dikkatli röportaj verirdim. Bir oyuncu için böyle bir şey söz konusu değil. Hayata karışmazsam; oyunculuk yapamam. Ben bulunduğum yerden çok mutluyum. Kendi adıma oyunculuk ve starlık kavramının bir arada olamayacağını düşünüyorum.

OYUNCULUĞA ŞANS ESERİ BAŞLADIM
İnsanların kendilerini tanıtabileceği applebox.com. tr'yi kurdunuz. Bu fikir nasıl doğdu?
Aslında bir yıldır düşündüğüm, bir ay önce de hayata geçirdiğim bir proje... Üyelikler ücretsiz. Herkesin üye olabileceği, özgeçmiş koyabileceği bir site oldu. Sitenin amacı yeni yeteneklerin keşfini sağlamak... Yetenekli insanlar, bu siteye videolarını koyup kendilerini gösterebilir.

Siteye kaydolan insanların yeteneklerini görünce şaşırdınız mı?
Tabii ki... Ben tesadüf eseri oyunculuğa başladım; sevdiğim işi şansımla buldum. Ben insanlara, bu şansı elde etsinler diye yardımcı olmak istiyorum. Kendi ekibimi oluşturup bir sinema filmi yapma hayalim var.

BENİ ZORLAYAN ROLLERİ SEVERİM
Oynadığınız en iddialı rol 'Karakol' dizisindeki eskort kız rolüydü. Size daha çok hüzünlü karakterler teklif ediliyor. Bunun nedeni ne sizce?
Sanırım 'Küçük Kadınlar' dizisinden sonra böyle bir durum oluştu. Belki yüz hatlarımı o rollere uygun buluyorlar ama ben farklı rolleri canlandırmayı seviyorum. 'Karakol' dizisindeki fahişe karakteri gerçekten zordu. Ama ben zaten beni zorlayan rolleri çok seviyorum. Bir komedi projesinde rol almayı istiyorum.

10 SENE SONRA ESTETİK OLABİLİRİM
Estetik yaptırmaya karşı olduğunuzu söylemiştiniz. Peki oyuncular için estetik yaptırmak ne kadar doğru sizce?
Doğal olmaktan yanayım ama 10 sene sonra yaşlanmaya başlarsam yaptırırım.


Geçtiğimiz günlerde göğsünüzde kitle olduğu için tedavi gördüğünüz yazıldı. Bunun için ne diyeceksiniz?
Bir rahatsızlığım yok! Sadece rutin kontrollerimi yaptırdım, o kadar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oyunculuk ve starlık bir arada yürümez!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN