Hiperaktifim ve IQ'su yüksek biriyim

Birçok ünlüyü zayıflatmasıyla tanınan Şeyda Coşkun, işini aşkla yaptığını söylüyor. Spora ve sağlıklı beslenmeye tutkuyla bağlı olan ve olumlu düşüncenin gücüne inanan Coşkun, kendisi için"Hiperaktif ve IQ'su yüksek biriyim" diyor

Giriş Tarihi: 27.4.2013
Ünlüleri zayıflatması sayesinde kısa sürede şöhrete kavuşan Şeyda Coşkun, neredeyse her gün magazin basınında yer alıyor. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni kazanan ancak spora olan merakı nedeniyle Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nu bitiren Coşkun; Alem dergisinden Fulya Argun'a konuştu...

Ünlü müşterileriniz sayesinde sürekli basında yer alıyorsunuz. Bize, yaşam tarzınızdan ve sporla nasıl tanıştığınızdan bahseder misiniz?
Gece istediğim kadar geç yatayım, sabah 06.15'te güneş doğumu ile ayaktayımdır. Gerçekten hiperaktifim ve IQ'su yüksek biriyim. Spor hayatıma da, lisede hentbol oynayarak başladım.

ÖĞRETMENLİK YAPTIM
Bu işe nasıl başladınız?
Aslında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Bölümü'nü kazandım. Ancak ailemden gizleyerek beden eğitimi sınavlarına girdim. Sadece 20 kişinin alındığı sınavı onuncu olarak kazandım. Müthiş keyifle dört yıllık eğitimimi tamamladım.

Bütün spor dalları hakkında bilginiz vardır o zaman...
Öğrenmediğim spor dalı kalmadı. Her birinde de başarılı oldum. Buz pateni, binicilik, tenis, yüzme... Basketbolda ihtisas yaptım. Basketbol hakemliğim var. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi'nin beslenme seminerlerine katıldım. Beslenme üzerine master yaptım. Orayı bitirdim ve öğretmenliğe başladım. Sonra aldığım iş teklifi üzerine İstanbul'a geldim.

İstanbul'a gelmenize neden olan iş; şu an yaptığınız iş miydi? Ankara'da kalsaydınız nasıl olurdu?
İstanbul'a gelme sebebim olan iş, gerçekleşmedi. O dönemde farklı farklı işler denedim. İstanbul'da da öğretmenlik yaptım mesela. Sonra kardeşimin doğumu için Amerika'ya gittim. Montignac Academy'de eğitim aldım.

Sonra İstanbul'a döndünüz...
Evet, çok büyük bir heyecanla İstanbul'a döndüm ve önce yakın çevremdekilerle başlayarak ağır ağır ilerledim. Hâlâ bir internet sitem yok; tamamen kulaktan kulağa yayıldı ismim. Zaten bu, çok tanıtımı yapılacak bir iş değil. Çok az kişi ile çalışıyorum.

Mesela?
Bence 10 kişiyi geçmemeli. 10 kişiyi geçtiğim dönemler oluyor ama geçmemeye özellikle dikkat ediyorum.

SANKİ YENİDEN DOĞDUM
Her ay kaç kişi başvuruyor size?
Ayda 30-40 kişi geliyor birlikte çalışmak için.

En çok kimlerle çalışırken mutlu oluyorsunuz?
Özellikle lise ve üniversite öğrencileriyle... Onlarla aynı frekanstayız; birbirimizi çok iyi anlıyoruz.

Müşterilerinize uyguladığınız kür ne kadar sürüyor?
Kişinin ne kadar kilo kaybetmesi gerektiği ile orantılı bu. Mesela dört-beş kilo vermek isteyen birini 15 günde temizler toparlarım. Ayda ortalama dokuz kilo verdirme taraftarıyım.

10 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?
Şu sıralar dünyaya açılmayı düşünüyorum. İngiltere ya da New York; yurt dışı ile ilgili güzel bir çıkış olabilir.

Yoğun tempoda çalışan bir kadının özel hayatına zaman ayırması zor olmalı...
İşimi aşkla yapan biriyim; hiçbir şey için işimden vazgeçmem. Ancak aşk için, sevdiğim adam için her şeyi bırakabilirim. Şu an üzerimde o aşk enerjisi var ve bu benim için çok güzel bir durum. Çünkü uzun süren bir ilişkiden çıkmıştım ve monoton bir dönemimdeydim; şu an kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum.

ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ YEMEK YAPMAYI SEVERİM
Siz, danışanlarınızın yemeklerini kendiniz yapıyorsunuz. Yemek yapmayı nereden öğrendiniz?
Çocukluğumdan beri yemek yapmayı severim. Amerika'da da aşçılık eğitimi aldım. O yüzden de bana gelen insanlara yemeklerini zevkle hazırlıyorum.

Özel bir selülit formülünüz var mı?
Bir litre suyun içine; ananas kabuğu içi, enginar kabuğu, bir tutam biberiye, bir tutam kiraz sapı ve kuru zencefil katıp kaynatın. Bu karışımı şişeye koyarken içine bir çubuk tarçın atın. Her gün üç bardak bu sıvıdan tüketin; tabii sporu ihmal etmeyin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hiperaktifim ve IQ'su yüksek biriyim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN