Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ruhen ve kalben 'Milyoner'im

Son albümü 'Milyoner'i iki ay önce çıkaran ve şarkıları 45 günde 22 milyon kez dinlenen Gökhan Özen, "Ne para ne şöhret; beni ruhen ve kalben milyoner yapan şey işte bu" diyor

Giriş Tarihi: 4.5.2013
Gökhan Özen, son albümü 'Milyoner' ile yine sevenlerinden tam not aldı. Şarkılarının gördüğü ilgiden çok memnun olan Özen; yeni albümünü ve yıllar içinde değişen hayatını anlattı...
Albüm çıkalı 1.5 ay oldu; hâlâ heyecan var mı?
Olmaz mı; hâlâ heyecanlıyım. Çıkış şarkımız 'Budala'nın dijital platformda sevilmiş olması beni en çok mutlu eden şey. O heyecan; şarkılar beğenilip paylaşıldıkça katlanıyor.
Bu süreçte ne kadar dinleyiciye ulaştığınızı biliyor musunuz?
Evet. Araştırma şirketlerinden aldığım bilgilere göre şarkılarım 45 günde; internet ortamında toplam 22 milyon 323 bin kez dinlenmiş. Sıcak satışta da ikinci baskıya girdik. Onda da total olarak 40 bindeyiz. Yüzümüz kara çıkmadı çok şükür.

MÜZİK YAPMAK İÇİN GÖNDERİLMİŞİM

Ne hissettiriyor bu başarı size?
Milyonlarca insanın, içimde yaşattığım duygularımı paylaşıyor olması benim için en büyük armağan. Ne para, ne şöhret; hepsi solda sıfır. Bu paylaşımdan aldığım manevi haz; beni kalben ve ruhen milyoner yapan şey bu. Allah bana, içimden gelenleri şarkı olarak çıkarabilme yeteneği vermiş. Müzik yapmak için dünyaya gönderilmiş gibi hissediyorum kendimi.
Siz daha çok, slow şarkı söylemeyi seviyorsunuz yanılmıyorsam...
Benim hareketli parçalarımın içinde bile duygu vardır. Yani hareketli şarkılarımın ritmini yavaşlat, onlar da çok güzel slow olur. 'Hababam Sınıfı'nın müziği gibi benim şarkılarım; yavaş çalarsan farklı, hızlı çalarsan hareketli oluyor.
Hakkınızın yendiğini düşünüyor musunuz hiç?
Kariyerimde 12 yılı geride bıraktım. Bunca yıl her hazzı yaşadım, şımarıklık da yaptım ama hakkım çok yendi. Buna rağmen kimseye cevap vermedim. 12 yıl boyunca ne zaman ki haksız yere üstüme geldiler; oturdum, şarkı yazdım. En büyük silahım şarkılarım.

ŞARKILARIN DEMLENMESİNİ BEKLERİM

Albümdeki şarkılara nasıl karar verdiniz?
Şarkıların çoğunu çok eskiden yapmıştım. Ben biraz şarkıların demlenmesini bekliyorum. Böyle çok şarkım var bekleyen. Son birkaç aydır köprüden geçerken anlık ilhamlar geliyor. O yüzden köprüye girmeden önce herkes susuyor, telefonlar kapanıyor. Böyle bir ritüelim oluştu. (Gülüyor)
Demet Akalın'a verdiğiniz 'Yıkıl Karşımdan' şarkısı çok beğenildi. Neden kendi albümünüze koymadınız şarkıyı?
Ben bu konuda çok açık yürekliyim. Yeter ki benden istesinler; albümümden bile çıkarır veririm. 'Yıkıl Karşımdan' da cebimde duran yarım şarkılardan biriydi. Demet şarkı isteyince, hiç düşünmeden verdim.
Pahalı mıdır şarkılarınız? Açıkçası her şeyin bedeli vardır. Sonuçta benimle çalışan kalabalık bir ekip var. Arkadaşlarımı da düşünerek iyi kaşeler aldığımı söyleyebilirim. O yüzden düşük kaşesi olduğunu söyleyemem bestelerimin.

EŞİMLE BİRBİRİMİZE KENETLENDİK
Bazı ünlüler, 'hayranlarımı kaybederim' korkusuyla evliliğe uzak duruyor. Evlenmek, sizin hayran kitlenizi nasıl etkiledi?
Kimse bu kadar ince hesap peşinde olmasın. Aşkın hesabı kitabı olmaz. Hayranlarım; sebepsiz ve sonsuz bir sevgi duyuyorlar bana. Ben sadece şarkıcı olsaydım belki de böyle bir risk vardı ama ben hikaye anlatıcısıyım. Ben hikaye anlattıkça, sevenlerimle duygu alışverişim devam edecektir. Eşim de çok anlayışlı ve hoşgörülü; bana olan ilgiyi çok anlayışla karşılıyor. Böyle olmasaydı zaten bu kadar kenetlenemezdik.
Oyunculuk hedefiniz var mı?
Üç dizide oynadım; keyif de aldım. Oyunculuğa devam etmek ve özellikle sinema filminde rol almak istiyorum. Sinemayla ilgili hayallerim var.
Eğitimini aldığınız TSM dalında bir albüm yapacak mısınız?
Zaman zaman bu tarz talepler geliyor. Annem de çok istiyor. Yaparız bir ara. 40 yaşını görelim; belki ondan sonra...

KENDİMİ BUDALA HİSSETTİĞİM ÇOK OLDU
"Şarkılarımı okusa" dediğiniz biri var mı?
Sezen Aksu! Benim bir bestemi yorumlasa, benden mutlusu olamaz.
'Nereye Kadar' şarkınızda, "Ertelenmiş mutluluklarım var" diyorsunuz. Nedir o ertelediğiniz mutluluklar?
Herkesin hayatında vardır. O kadar hızlı akıyor ki hayat; birçok şeyi ertelemek zorunda kalıyorsun. 19 yaşımdan beri içinde olduğum bu sanat dünyasında her şey hız üstüne. Bu koşuşturma içinde ertelediğim şeyleri hayata geçirmeyi arzuluyorum. Ailemle daha fazla vakit geçireceğim, denizle baş başa kalabileceğim keyifli bir hayat düşlüyorum.

KLİBİ UYARLADIM
'Budala' şarkısının klibinin aşırma olduğu söyleniyor. Nedir işin aslı?
Bunu sorduğun çok iyi oldu. Klibin fikri bana ait değil; bir arkadaşımın yabancı bir filmde görüp bana anlattığı bir hikaye. Başka ülkelerde klip versiyonları olduğunu biliyordum ama hikayeyi sevdim ve uyarlamasını yapmak istedim. Hiçbir zaman yapmayacağım şey; benim olmayan bir şeyi sahiplenmek olur.
Kendinizi budala hissettiğiniz anlar oldu mu hiç?
Bazı insanlara hak ettiğinden fazla değer verdiğim çok olmuştur. Biraz safım bu konuda. Kalbimi hemen açıyorum. Güvenirim, inanırım. Daha sonra içinden başka biri çıkınca, "Değişmeseydi" dediğim çok insan var. Bu hallerde kendimi budala hissettiğim çok oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ruhen ve kalben 'Milyoner'im
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN