Japonlar'ı seviyorum hakkımı verdiler

Giriş Tarihi: 7.5.2013

'İnkar Etme' isimli parçası İsrail'de izinsiz olarak kullanılan Gökhan Özen: İsrailli sanatçılara dava açacağım. Japonlar ise hakkımı hemen vermişti!

'Milyoner' isimli albümüyle hayranlarından büyük ilgi gören Gökhan Özen, bir yandan da telif sorunlarıyla uğraşıyor. 'İnkar Etme' isimli şarkısının İsrail'de iki şarkıcı tarafından izinsiz olarak söylendiğini öğrenen Özen, olayın detayını şöyle anlattı: "İsrail'den konser talebi geldi. Orada hayran kitlemiz var mı diye şüphelenip araştırmaya girdim. Bir baktım 'İnkar Etme'nin İbranice versiyonu, Youtube'da 19 milyon kez tıklanmış. Parça, beş yıl önce çalınmış... Üstelik aynı parça, iki farklı şarkıcının albümüne konmuş."

JAPONLAR ÖDEDİ
Özen,"Şimdi dava açmaya hazırlanıyoruz. Avukatlarım, yüklü bir para alacağımızı söyledi" dedi. Özen, diğer yandan Japon bir yönetmenin bir şarkısını beğenip müzikalde kullandığını ve telif ücretini de hemen ödediğini dile getirdi: "Japonlar ise bu konuda çok hassas. Onları çok seviyorum. Şarkımı bir müzikalde kullanmışlardı, telifini ise hemen hesabıma yatırdılar."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Japonlar'ı seviyorum hakkımı verdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN