Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erkekler beni anlıyor

Giriş Tarihi: 6.6.2013

'Flu' isimli yeni albümünü çıkaran Feridun Düzağaç: 'Erkek solistleri, kadınlar daha çok dinler' diye bir klişe vardır ama benim, erkek dinleyicim daha fazla

Feridun Düzağaç; sekizinci albümü 'Flu' ile hayranlarıyla buluştu ve büyük ilgiyle karşılaştı. Düzağaç ile albümünü ve kızı Tuya Naz'la ilişkisini konuştuk.

Albümünüzün ismi neden 'Flu'?
'İyilik Güzellik Spor' isimli son albümümün, insanlara geçmemesi beni üzdü. Albüm yapıp yapmama konusunda kararsızdım. Bu nedenle ismi 'Flu' oldu.

GENÇLER DİNLİYOR

Nasıl bir albüm oldu?
'Flu'; daha kolay dinlenen, müziğin ön planda olduğu bir albüm. Diğer albümlerime göre enstrümanlara ışık tutan, daha sade bir düzenleme anlayışı var.

Şarkılarınızı belirli bir kitle için mi yapıyorsunuz?
Beni genç nüfus yönlendiriyor. Beni tanımayanlar ise yaşıtlarıma hitap ettiğimi düşünüyorlar; bu çok büyük bir yanılgı. 'Erkek solistleri, kadınlar daha çok dinler' diye bir klişe vardır ama benim, erkek dinleyicim daha fazla.

"Kadın olmasını tercih ederdim" diyor musunuz?
Sahnedeyken güzel kadınlar hülyalı hülyalı baksalar daha güzel olur ama hiç öyle bir isteğim yok. Hatta bu durum beni memnun ediyor. Kendi kızımdan da biliyorum; kızların şarkıcılara ve müziğe duyduğu heyecan ile onları anlamlandırma biçimleri daha farklı. Erkekler daha candan seviyor.

Bazı kadın dinleyicinin; şarkıdan çok, şarkıcıya odaklanması da bununla mı ilgili?
Evet, o yüzden erkeklerin müziğime ve bana yaklaşımını anlamlı buluyorum. Kaşı gözü güzel bir adam olduğum için dinleniyor olsaydım; bu şarkıları yazamazdım.

Kendinizi doğru ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?
Yazdığım hiçbir şarkı kendimi anlatmak için değil. Bunları birer küçük öykü kitabı olarak düşünmek lazım.

KIZIM BENİ İLKEL BULUYOR
Kızınız Tuya Naz'ın gurur duyduğu bir baba mısınız?
Bazen bunu dile getiriyor ama ünlü bir babanın kızı olmaktan rahatsız. Arkadaşları imzalı CD istediğinde bile yakınıyor. Büyüyor, büyüdükçe baba kız ilişkisi küçülüyor; gönül mesaisi azalıyor.


Sizin müziğinizi dinliyor mu?
Bazen müziğimi çok ilkel buluyor; çok laf etmemden şikayetçi! Şu aralar kızımı popüler kültüre kaptırmış durumdayım; sonuçta babasına Justin Bieber konseri için bilet aldırdı. "Sen neden TV'ye çıkmıyorsun" diyor. Ama klip şarkım 'Beni Bırakma'yı çok sevdi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erkekler beni anlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN