Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanal alemde mücevher bu siteden sorulur

Giriş Tarihi: 8.6.2013

İnternet üzerinden mücevher satın almanız artık mümkün. alaluxa.com, güvenli ve uygun fiyatlı mücevher alışverişine olanak sunuyor

İnternet üzerinden alışveriş her geçen gün daha da popülerleşiyor. Ancak özellikle değerli metal ve mücevherlerin kullanıldığı mücevherleri internet üzerinden satın alırken büyük bir tereddüt yaşıyoruz. Taşın kalitesinden, ürünün gerçekliğine kadar birçok soru işareti ister istemez kafamızı kurcalıyor. İnternet üzerinden güvenli bir şekilde mücevher alışverişi yapmak isteyenlerin imdadına alaluxa. com isimli site yetişti. Kapalıçarşı'nın 10 markasını bir araya getiren bu site kısa sürede herkesin dikkatini çekmeye başladı. Biz de bu siteye güvenen ve ürünlerini site üzerinden satmaya başlayan Topall'ın üst düzey yöneticilerinden Ayşegül Topal ile bu yeni internet sitesini ve internet üzerinden güvenli mücevher alışverişini konuştuk:
Alaluxa ne kadar süredir ürün satışı yapıyor?
2013'ün başından beri aktif olan çok yeni bir site. Benim temsil ettiğim Topall markası da ilk günden itibaren bu proje içinde...
Bu siteyle nasıl yollarınız kesişti?
Biz uzun bir süredir internetten satış yapmayı planlıyorduk fakat markamıza uygun bir mecra bulamıyorduk. Bu anlamda Alaluxa çok doğru bir adres oldu.

ARACISIZ SATIŞ ALANI

Nedir Alaluxa'yı özel kılan?
Bu sitenin en önemli özelliği, Türkiye'de ilk defa Kapalıçarşı'nın üreticilerini arada hiçbir aracı olmadan direkt olarak müşterilerle buluşturuyor oluşu. Dükkan kirası ve benzeri birçok masraf olmadığı için de, ürünleri atölye çıkış fiyatlarıyla satışa sunabiliyor.
Mücevher söz konusu olduğunda ne yazık ki her zaman verilen paranın tam karşılığı da alınamıyor… Bu site, bu konuda müşterilere nasıl bir güvence veriyor?
Bence sitenin en önemli özelliği mücevher konusunda bilgili bir ekip tarafından yönetiliyor olmasından geliyor. Bu sayede müşteri için en doğru fiyatın belirlenmesi konusunda markalarla anlaşma sağlanıyor.
Mücevher çok da bilgi sahibi olmadığımız ve yanlış yönlendirilebildiğimiz bir konu. Bu konuda karşı karşıya kalabileceğimiz olumsuzluklara karşı kendimizi nasıl koruyabiliriz?
Mücevher tamamen güvene dayalı bir alışveriş. Aldığınız ürünün mutlaka sertifikası olmalı ve tanıdığınız markalardan alışveriş yapmalısınız.

45 LİRAYA DA 15 BİN LİRAYA DA ÜRÜN VAR!
Sitede 45 liradan 15 bin liraya kadar farklı tarz ve materyalden ürün bulunuyor. Bu kadar geniş bir yelpaze biraz tedirgin edici değil mi? Zaten 5 bin liranın üzerindeki ürünler Topall'a ait. Site genelinde ise ortalama fiyatlar 120-500 lira arasında...
Toplamda kaç ürün site üzerinden satışta?
Şu an sitede Topall markasına ait 100'e yakın ürün var. Site genelinde ise 600 ürün mevcut. Fakat siteye girmek için bekleyen markalarla birlikte ürün sayısı bin 500'ü bulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanal alemde mücevher bu siteden sorulur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN