'a haksız sosyal medya linci

eylemleri sosyal ve yazılı/görsel medya aracılığıyla sanatçıların "Gezi'ye gelenler... ve Gezi'ye gelmeyenler..." şeklinde fişlenmesine kadar götürüldü.

Giriş Tarihi: 9.6.2013 18:13 Güncelleme Tarihi: 9.6.2013 18:41

Bu kurbanların sonuncusu ise ünlü şarkıcı oldu. Boz, Greenpeace'e üye olmasına rağmen için "Neden orada olmadığını" soranlara, "O kutuptaki buzullarla, küresel ısınmayla ilgili, bu farklı bir olay" diyerek dikkat çekmişti. Kimi gazetelerde Boz'un bu tavrı "Murat Boz'dan garip açıklama..." başlığıyla haber yapılmıştı.

Ayrıca Boz'a twitter üzerinden "herhalde göğüs kası çalışmaktan ülkede neler olduğunu fark edememiş", "Murat Boz dinleyen varsa artik dinlemez degil mi arkadaslar? Malum Greenpeace uyeligini buzullar, kutup ayilarina baglamis sadece!", "Murat Boz'un, Greenpeace ve Gezi Parkı direnişini bu kadar zekice (!) karşılaştırmasına şaşırmadım.", "Murat Boz'un Greenpeace üyeliği acilen iptal edilsin be..bu adamdan ancak zarar gelir ya!!" gibi yoğun tepkiler verildi.

Ünlü şarkıcı kimi basın kuruluşlarının iyi niyetle bağdaşmayan haber/yorumlarına ve sosyal medya üzerinden gelen tepkiler üzerine açıklama yapmak zorunda kaldı. Gezi Parkı eylemleri hakkında sosyal medya üzerinden çıkan provokatif yalan haberlere şimdi de destek vermeyenler için çıkan haksız kampanyalar eklenmiş oldu.

Tüm Kamuoyuna;

Yaklaşık bir haftadır süren Gezi Parkı olayları ile ilgili görüşüm net ve kesindir. Haklı ve barışçıl taleplerini dile getiren halkın tüm kalbim ve aklımla yanlarında olduğumu, onları desteklediğimi ve barışçıl masum taleplerini dile getirmek isteyen bu değerli insanlara gösterilen şiddete karşı olduğumu ve bir an önce son bulması gerektiğini daha önce defalarca belirttim ve bu görüşüm asla değişmedi,değişmeyecek.

Doğanın yanında olduğum tüm projeler ve bu konuya olan hassasiyetim elbetteki Gezi Parkı'nda kesilmek istenen asırlık ağaçlar için de geçerlidir. Ben sanatçı kimliğimin ötesinde, bir insanım ve insanlığın, doğanın zararına olan her türlü eylem ve icraatın karşısındayım. Fiziğimdi, arabamdı derken olay benim "insanımıza yapılan olumsuz müdahalelere duyarsızlığıma" kadar dayandı. Sessizliğimi kabulleniş olarak yorumlayan ve beni tanıyan tanımayan onca insanımıza duyarsız sanatçı gibi servis eden bir takım basın kuruluşlarının iyi niyetle bağdaşmayan davranışlarına mahal vermeyeceğim. Böyle hassas dönemlerde daha itidallı ve sağduyulu olmamız gerekirken "söylemediğim şeyleri " söylemişim gibi yansıtan ve bu olaylarla ilgili alenen ve sorumsuzca "ilgilenmiyormuşum" gibi yansıtmaya çalışan yine bu bir kısım basın ve bu üzücü olayları fırsat bilip beni hedef gösteren bir takım insanlara itibar etmemenizi rica ediyorum...

Önemle belirtmek isterim ki; Her zaman ve her daim halkın yanında olan bir sanatçı olarak. Barışçıl isteklerini dile getirmek isteyen insanlara uygulanan şiddete karşı duruşum nettir. Şiddet nereden gelirse gelsin ve bu şiddeti uygulayan kim olursa olsun, şiddetin her türlüsüne karşı tutumum açıktır.

Bu vesile ve aracılığınızla herkesi bir kez daha sağduyulu olmaya, sorumluluğa ve aklı selimliğe davet ediyorum.

Saygılarımla,

Murat Boz

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Murat Boz'a haksız sosyal medya linci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN