Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adil biriyim o yüzden ismimi kullanmışlar!

Gezi eylemlerinde yazılan 'Mustafa Keser'in askerleriyiz' sloganıyla ilgili konuşan Keser: Önce "Olayın benle ne alakası var?" dedim. Anladım ki, adil olduğum için kullanmışlar

Giriş Tarihi: 13.6.2013
Şirin Sever'in sunduğu 'Jurnal' programına katılan Mustafa Keser, duvarlara yazılan 'Mustafa Keser'in askerleriyiz' sloganıyla ilgili düşüncelerini anlattı:

BENİ YANLIŞ ANLARLAR

Siz bu sloganlardan ne zaman haberdar oldunuz?
Televizyondan, arkadaşlar bizi uyarıp yazılardan haberdar ettiler. Tabii, çıkış nedeninin ne olduğunu bilmiyordum, sonradan öğrendik. Esprili kişiliğimden, sıcak karakterimden, hem dini bütün, hem de gazinosu olan biri olduğum için beni seçmiş olabilirler.
Rahatsız oldunuz mu?
İlk duyduğumda "Ne alakası var? Ben Gazi Mustafa Kemal miyim?" dedim tabii. Ama ben demokratik ve adil bir insanım; bu demokratik tepkide de adımı kullanmaları ondandır.
Hassasiyetiniz iyi yönde yani?
Bu tür şeyler olabilir. İnsanların demokratik haklarını arayıp birtakım şeyleri protesto etmesi çok doğal. Ben de katılıyorum ama katılmadığımız şeyler de var; bu iş terör boyutuna getirilmemeli. Provakatörleri ayırmak gerekiyor.
Peki Gezi Parkı'na gittiniz mi, sizin adınızı da söyleyen bir kitle var sonuçta?
Gidersem benim işin başında olduğum düşünülebilir! Oysa ki, ben sevenlerimle her hafta televizyon ekranlarından buluşuyorum. Siyaset bana göre değil, sanatçıların siyasete köklü girmesinden yana da değilim. Siyasete baş koyan adam, sanatçılığı ikinci plana atar; uygun olmaz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adil biriyim o yüzden ismimi kullanmışlar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN