Mahkemeden evlilik iznini aldı

Oyuncu eşinden boşanan , yeniden evlenebilmek için verilen 300 günlük süreyi mahkeme kararıyla kaldırdı.

Giriş Tarihi: 14.6.2013 14:51 Güncelleme Tarihi: 14.6.2013 14:54

Oyuncu , kendisi gibi oyuncu eşi 'dan boşandıktan sonra yeniden dünyaevine giriyor... "Kurşun Yarası" dizisinin setinde tanışan ve 2007'de nikah masasına oturan İnci ve Taylan'ın evliliği 5 yıl sürdü.

Taylan'dan 29 Mart 2012'de anlaşmalı olarak boşanan İnci, geçen gün yeniden evlenebilmek için mahkemeye başvurdu. İnci, boşanma kararının kendilerine duruşmadan bir yıl sonra tebliğ edildiğini söyledi ve bu yüzden yeniden evlenebilmek için 300 gün bekleme şartı koyan 'iddet müddetinin kaldırılmasını' istedi. Gebe olmadığını belirten İnci, mahkemeye verdiği dilekçede "Başkasıyla evlenebilmem için bu sürenin kaldırılmasını talep ediyorum" dedi.

'GEBE DEĞİL' RAPORU

İstanbul 2. Aile Mahkemesi, İnci'nin gebe olup olmadığının tespit edilmesi için Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu.

Mahkemeye gelen raporda, İnci'den alınan kan örneklerinin temiz olduğu ve gebe olmadığı belirtildi. Mahkeme yargıcı, "Ayçin İnci 29 Mart 2013'de anlaşmalı olarak boşanmıştır. Alınan hastane raporlarında sürenin kaldırılmaması için bir neden yoktur. Davanın kabulüyle bekleme süresinin kaldırılmasına karar verildi" ifadesini kullandı.

Mahkeme kararı İnci'ye tebliğ edilerek dava sona erdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahkemeden evlilik iznini aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN