Bir Romalı'nın İstanbul'u

Giriş Tarihi: 15.6.2013

Katie Parla, ilk kez 11 yıl önce geldiği İstanbul'a aşık olmuş. App Store'da 'Katie Parla's İstanbul' adlı bir uygulaması olan gezgin; şehirden yeme-içme ve alışveriş notlarını paylaşıyor

Katie Parla, Romalı bir gezgin ve gazeteci... Yolu İstanbul'dan geçen Katie, bu şehri aklına kazımış. Şimdi de İstanbul'da beğendiği mekanlara yer verdiği 'Katie Parla's Istanbul' uygulaması ile App Store'da... Katie Parla, İstanbul sevdasını Touch İstanbul dergisinden Nihan Bora'ya anlattı:
Uzun yıllar İstanbul'u uzaktan izledim. Bu şehre ilk kez 2002 yılında geldim. Bir sanat tarihçisi olarak şehrin mimarisiyle ilgili o zamana kadar çok şey okumuştum ve kafamda bir fikir oluşmuştu ama ilk gezimde şehrin bir kısmının okuduklarımla alakası olmadığını gördüm.

MUTFAĞA HAYRAN KALDIM
İstanbul'da dikkatimi çeken ilk şey, yemek kültürü oldu. Karadeniz'den, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan gelen malzemelerin çeşitliliği beni çok şaşırttı. Mutfağa hayran kaldım.
İstanbul'u çok sevdim; burası kendimi şarj ettiğim şehir... Roma'yı da seviyorum ama İstanbul ayrı bir güzel...

HEM GEZİYOR HEM YAZIYOR
appstore.com/katieparlasistanbul adresinden ulaşılabilen uygulamada; yemek, alışveriş ve gezi gibi konularda altı başlık yer alıyor. İstanbul'daki birçok restoranı gezen Katie, bu mekanları fotoğraflayarak kısa bilgiler veriyor. Uygulamada yer alan mekanları sosyal medyada da paylaşabiliyorsunuz. Alışveriş bölümünde ise, semt pazarlarından kitabevlerine kadar çeşitli adresler var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir Romalı'nın İstanbul'u
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN