Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BKM ekibi bana nasıl inandı hâlâ bilmiyorum!

Giriş Tarihi: 17.6.2013

Çok Güzel Hareketler Bunlar' ile oyunculuğa adım atan Ayça Erturan: Kendime hiç inanmayarak BKM'nin açtığı sınava girdim ve kazandım. Bana nasıl inandılar, hâlâ bilmiyorum!

Rol aldığı 'Çok Güzel Hareketler Bunlar' programındaki başarılı performansıyla dikkatleri çeken Ayça Erturan, son olarak 'Yağmurdan Kaçarken' dizisiyle ekrana geldi. Erturan, hakkında bilinmeyenleri ve yeni projelerini Esquire dergisinden Seda Karan'a anlattı...
Sizi 'Çok Güzel Hareketler Bunlar' ile tanıdık. Oyunculuk kariyeriniz nasıl başladı?
Oyunculuğa babam sayesinde heves ettim. Beni küçükken sık sık Yeşilçam Sokağı'na götürürdü. O sokakta gezer tozar, kitapları karıştırırdık. İlkokul yıllarında, kendi kendime oyunlar yazar oynardım. Çok kötü oyunlardı; bir de bilet satmaya kalkardım o oyunlar için! Sonra üniversitede sinema ve televizyon eğitimi aldım. Pera Güzel Sanatlar Merkezi'ne devam ederken, BKM'nin oyuncu aradığı haberi geldi. Kesinlikle kendime inanmayarak sınavlara katıldım.

TEK TÜK İZLEYİCİ GELİYORDU
Peki BKM size nasıl inandı?
Bunun yanıtını ben de hâlâ bilmiyorum! O seçmelere 3 bin kişi katılmıştı. Ön görüşmeden sonra Tolga Çevik arayıp sınavı geçtiğimi haber verdi. Şaka gibiydi; benden Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı 'Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?'den bir sahne oynamamı istediler. Büyük bir şaşkınlıkla oynadım. Çok güzel yorumlarda bulundular.
BKM günleriniz başladıktan sonra ne gibi gelişmeler oldu?
2005 yılıydı ve dört yıl devam eden bir eğitim aldık. 'Çok Güzel Hareketler Bunlar' oyununun ilk dönemlerinde tek tük izleyici gelirken, dördüncü yılın sonunda Kanal D ile anlaşıldı. Sonunda, reytingleri sürekli artan bir program haline geldi. 30 kişilik ekibin tanınması da bu sayede oldu.

DOĞUM GÜNÜMÜ KUTLAMAM
En son 'Yağmurdan Kaçarken' dizisiyle ekrana geldiniz. Başka ne gibi projeleriniz var?
BKM ekibi ile birlikte müzikal tiyatro yapmayı planlıyoruz. Bunun dışında ben zaten aktif olarak reklam yazarlığı yapıyorum. Bir de sinema filmi yazıyorum.
Sürprizlerden hoşlanır mısınız? Hayır, hiç sevmem. Sırf bu yüzden doğum günümü hiç kutlamam. Birilerine zorunlu hediye aldırıyormuşum gibi hissediyorum o zaman. Bu yüzden, düğün de yapmayacağım.
Düğün lafı geçtiğine göre yakın bir zamanda evlenmeyi planlıyorsunuz...
Çok yakın olmasa da düşünüyoruz. 11 yıldır birlikte olduğum biri var hayatımda.
Hayvanlarla aranız nasıl?
Hayatta tek kıyamadığım varlıklar! Altı köpeğim, dört kedim, karıncalarım, bahçede bir farem var. Hatta köpeklerimden birini, Eskişehir'den getirttim! Hayvanlardan bahsederken bile gözlerim doluyor; o kadar düşkünümdür.

PENELOPE'NİN HASTASIYIM!
"Penelope Cruz'un hastasıyım. Mümkünse, bana el versin! Demet Evgar'ı da beğeniyorum. Çok farklı bir aura'sı olduğuna inanıyorum. Mert Fırat'ı beğenerek izliyorum. Yavuz Turgul'un bütün filmlerinin hastasıyım. Hele Reha Erdem! Setinin yanından geçsem bana yeter!

ALTI AYDA 18 KİLO VERDİM
"Biz oyuncular model değiliz ama her şeyden önce bir kadın olduğum için, görünümüme ekstra gayret etmem gerektiğini düşündüm. Altı ayda tam18 kilo verdim. Cilt bakımı ve masaj yaptırma gibi alışkanlıklarım da oldu artık."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BKM ekibi bana nasıl inandı hâlâ bilmiyorum!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN