Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dijital yardım hedefe ulaşamadı

Yönetmen Hüseyin Karabey, 'Sesime Gel' filminin dağıtımı için dijital bir yardım kampanyası başlattı. Ancak gerekli olan 50 bin doları toplayamadı

Ödüllü kısa filmlerinin ardından 'Gitmek: Benim Marlon ve Brandom' filmiyle beğeni toplayan Hüseyin Karabey, ikinci uzun metrajlı filmi 'Sesime Gel'in yapım ve dağıtımını finanse etmek için farklı bir yol denedi.

114 YARDIM
Filmini kışın vizyona sokmayı hedefleyen ödüllü yönetmen, bu amaçla 'indiegogo.com' isimli internet sitesi üzerinden bir yardım kampanyası düzenledi. Ancak 40 gün süren kampanyada hedeflenen 50 bin dolar'a ulaşılamadı. 114 kişinin katıldığı yardım kampanyasının sonucunda 18 bin dolar toplanabildi. Dört yıllık bir emeğin sonucunda çekilen film için şimdilik yardım kampanyasının sona erdiğini açıklayan Karabey, "Yardım eden herkese çok teşekkür ediyorum. Ancak ihtiyacımız olan 50 bin lirayı toplamayı başaramadık. İlelebet bir kampanyayı devam ettiremeyeceğimiz için şu an için yardım kampanyasını sonlandırdık. Bir süre daha gerekli parayı toplamaya çalışacağız, sonbaharda belki bir kampanya daha düzenleyebiliriz" diye konuştu.

HEDEFLERİ FESTİVAL

Yönetmen, "Filmi tamamlayıp sonra festivallere yeniden katılmak en büyük hedefimiz. Şartlarımızı zorlayacağız" dedi.

DÖRT YILLIK ÇALIŞMANIN ÜRÜNÜ
Karabey'in 4 yıllık emeğinin sonucunda ortaya çıkardığı film; Türkiye'nin doğusunda yaşanan bir hikayeyi anlatıyor. Silah sakladığı gerekçesiyle tutuklanan 'Temo'nun annesi 'Berfe' ve kızı 'Jiyan' kendilerini büyük bir sıkıntının içinde buluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dijital yardım hedefe ulaşamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN