Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Maymunluğu bıraktım

Twitter'daki hesabından attığı esprili tweet'lerle bir anda herkesin dikkatini çeken ünlü şarkıcı Atilla Taş, kendisi hakkındaki önyargıların yavaş yavaş yıkıldığını söylüyor: Eğer imzamı atmadan bir kitap yazsam 100 bin satar, yazdığımı açıklayınca da 100 bin iade olur!

Giriş Tarihi: 7.7.2013
1998 yılında çıkardığı 'Kırmızılım' albümünde söylediği 'Ham Çökelek' şarkısıyla bir anda tüm Türkiye'nin tanıdığı bir isim haline gelen ve bir dönem fırtına gibi esen Atilla Taş; o dönem gördüğü ilgiyi yıllar sonra Twitter'da yakaladı. AtillaTasNet kullanıcı adıyla attığı esprili tweet'lerle bir anda fenomen haline gelen Taş'la; sonunda kendisini ifade edebildiği için yaşadığı mutluluğu konuştuk...
Bir anda Twitter'da fenomen oldunuz; şaşırdınız mı buna?
Biliyorsunuz, şarkıcılığımdan mütevellit önyargılar var bana karşı... Karakterimle, daha doğrusu esprili bir tarafım olduğuyla ilgili pek bir şey bilmiyordu insanlar; bu yönüm yeni yeni fark ediliyor. Doğrusu o kadar da boş bir insan olmadığımın anlaşılması hoşuma gidiyor.

"BU ADAM KOMİKMİŞ" DİYORLAR
Bir ay önce takipçi sayınız kaçtı, şimdi kaç oldu; baktınız mı hiç?
Şu an 40 bin civarında takipçim var sanırım. Takipçilerim geçtiğimiz Haziran ayında 15-20 gün içinde, 15-20 bin arttı. Attığım tweet'ler, 15-20 bin retweet almaya başladı.
Ülkede yaşanan toplumsal olayların kendinizi ifade etmek için bir fırsat olabileceğini mi düşündünüz?
Yaşadığımız süreçle ilgili attığım esprili tweet'leri görenler "Bu adam komikmiş" demeye başladı, müthiş bir önyargı yıkılması oldu. Bu işin çıkış noktası; "En son Türkiye beni Yunanistan'a ötelemek için bu kadar birleşmişti" diye attığım tweet oldu. Bir de baktım; 20-25 bin retweet aldı! Ne olduğunu ben de anlamadım. İkinci tweet'de de "Taksim'de bu kadar biber gazına gerek yoktu; ben bir konser verseydim herkes dağılırdı zaten" dedim. O da patlama yaptı.
Bu tweet'leri sizin attığınıza inanmayanlar da oldu...
Evet; "Bu adam gerçek Atilla Taş mı, yoksa sahtesi mi?" dediler. Ben de buna "Eğer fake olsaydım, Tarkan dururken Atilla Taş'ın fake'i olmazdım" diye yanıt verdim; o da patladı. Aslında insanlar yaşanan olaylardan çok bunalmıştı; benim attığım tweet'lerle biraz güldüler.
Peki, takipçi ve retweet sayınız arttıkça "Atilla Taş neymiş gösterdim size!" dediniz mi?
Bunu inkar edemeyeceğim; ufaktan "Siz beni ne sanıyordunuz?" gibilerinden şeyler dedim. Tabii sevindim çünkü yıllardır kendimi ifade etmeye çalışıyorum. "Bir ben var bende benden içeri" demiş Yunus Emre... Bir Atilla Taş var; adam oynuyor, zıplıyor, kaçıyor ama onu gerçek anlamda hiç kimse tanımıyor. Ben de "Öyle bir şey yapayım ki, kendime o kadar kötü davranayım ki; bir başkası bundan zevk almasın" dedim. Eğer birileri size gülüyorsa, siz onlardan daha çok gülün ki onlar niye güldüklerini unutsunlar. Ben böyle davranmaya çalışıyorum ve çok da eğleniyorum aslında.
Kendinizle acımasızca dalga geçebilmenizin nedeni özgüveninizin yüksek olması mı, yoksa kendinizi çok ciddiye almamanız mı?
İkisi de var. Çok kötü, ağır tweetler de aldım ilk başlarda; "Salak", "Aptal" dediler, "Dünyada 250 tane ülke varken Atilla Taş bizde yaşıyor" dediler, "İteleyin Yunanistan'a" dediler... Normal şartlarda bir adamın oturup ağlaması lazımken ben de onlarla beraber güldüm. Gülebilmemin nedeni de kendimin ne olduğunu bilmem. Öyle bir insan olmadığım halde bana bu yorumları yapıyorlar, çünkü beni tanımıyorlar. Onlara kızamam; nasıl tanısın adam? Devamlı ekranda görmüş beni. Zamanında yanlış şeyler de yapmışım.
O zaman yarattığınız imajla şimdi dalga mı geçiyorsunuz?
Şimdi onunla dalga geçerek hem günah çıkartıyorum, hem de aslında yapılanların ne kadar yanlış olduğunu itiraf ediyorum. Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp; ben bunu öğrendiğim anda zaten bu tavırlardan, medya maymunluklarından vazgeçtim.

BEN DE KENDİMİ YENİ KEŞFETTİM!

Sizinle tanışanlar şaşırıyor mu peki?
Evet, "Biz seni böyle bilmiyorduk" diyorlar genelde. Ben de onlara, "Ben de kendimi böyle bilmiyordum, yeni keşfettim" diyorum. (Gülüyor) Ben kendimle dalga geçerken eğlenmesem veya kendimi çok ciddiye alsam; mutsuz olurum. Ben; küfür, hakaret içermediği müddetçe her türlü şakaya açığım. Bana her küfredenden para alsam şu anda trilyonerdim!
Hiç bu küfürlere aynı dille karşılık verdiniz mi peki?
Küfür ettiğim de oldu tabii; hep böyle cool takılmadım. O kadar ağır küfürler ediyorlar ki; ben de Adanalı'yım, sokak jargonuyla büyüdüm yani... Ama sonradan böyle yapınca benim de küfür edenlerden farkım kalmıyor dedim. Ben Twitter'da, sırf küfür etmek ya da daha sonra takibi bırakmak için beni takip eden gördüm. Giderken bir de veda mektubu bırakanlar var; "Bak şu anda seni takibi bırakıyorum" diyor. Ben iki-üç gün yas tutuyorum; yapmasınlar böyle! (Gülüyor)

ARKADAŞINA GÖNDER
Maymunluğu bıraktım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN