Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erkekler için giyinen kadınlar...

Giriş Tarihi: 20.7.2013
Stilini değiştirmek isteyen bir müşterim; modaya daha çok uymak istediğini söyleyerek bana geldi. Normalde evde oturur gibi eşofman- tişört takıldığını belirten müşterim; sadece gece dışarı çıktığında süslenip püslendiğini anlattı. Bir keresinde hep gündüzleri görüştüğü birinin; gece kendisini tanıyamadığını, hatta "Senin dublörün mü var?" dediğini de kahkahalarla anlattı bana... Fiziği çok düzgün olduğu için denediğimiz birçok şey oldu üzerine. Ama trendy bir şeyler giydiğinde omuzları düşüyor, yüzünde mutsuz bir ifade beliriyordu. Birkaç denemeden sonra anlamıştım durumu; sorun, aslında kafasındaki 'doğru'lardı.

ŞİMDİ NE DEĞİŞTİ?
O, erkekler için giyinmeyi tercih eden azınlık kadınlardandı... Bugüne kadar kendisi için, hemcinslerinin onayını almak için veya iş hayatına uyum sağlamak için giyinenlerle karşılaştım çoğunlukla... 14 senelik stil danışmanlığı tecrübemde; sadece birkaç kez erkekler için giyinen kadınlara rastladım... Müşterime "Giydiklerinizi kimin beğenmesini istersiniz?" diye sordum. Cevabı netti; "Tabii ki erkeklerin..." Sonra ise "Daha önce giydiklerinizi beğeniyorlardı, şimdi ne değişti de bana gelmeye karar verdiniz?" diye sordum. 35 yaşındaki müşterim, eskiden seksi giyinmenin işe yaradığını ama artık artık etkisinin azaldığını ve daha fazlasına ihtiyacı olduğunu söyledi. Bu durumda tarzını değiştirmesi gerektiğine inanıyordu. Araştırmalara göre; erkeklerin yüzde 40'ı kadınlarda yırtık jean ve tişörtü, yüzde 30'u göğüs dekoltesini, yüzde 25'i bacak dekoltesini, yüzde 5'i ise şeffaf kumaşları sevdiğini söylüyor. Kumaşı ve kesimi çekici olan kıyafetleri herkes sever ama hayalgücünü zorlayan ve moda dergisinden fırlamış gibi görünen kıyafetleri, en az şeffaf kumaşları seven erkekler kadar küçük bir kesimin beğendiğine eminim!

ABARTIYA HAYIR!
Beyler genellikle kıyafetin sizden rol çalmasını istemez. Onlar, güzel olan yerlerinizi vurgulayacak parçalardan oluşan tamamlanmış bir tarzı beğenir. Fazla aksesuvardan hoşlanmazlar çünkü ne işe yaradığını bilmedikleri aksesuvarlar, onların dikkatini dağıtmaktan başka bir işe yaramaz. Abartıyı sevmezler, fazla çocuksu renkleri (mesela aşırı pembe), kadını dişilikten uzaklaştıran şımarıklıklar olarak görürler. Doğal olmayan şeyleri de sevmezler çünkü kadını cazibeli yapan, doğal halidir. Böylece erkeklerin sadece seksiliğe takılı kalmadığını da görmüş olduk... Peki erkekler birçoğumuzun tutkunu olduğu çantalar konusunda ne düşünüyor?

ÇANTA ETKİSİ
İngiliz Easyliving dergisinin yaptığı araştırmaya göre; çantalara verilen binlerce liranın kıymetini sadece kadınlar biliyor. Erkekler asla ama asla çantaya bakmıyor! Çanta, birisinin sizi çekici bulması için bir etken değil. Hatta erkekler, kendilerinden çantanın içindeki cüzdanı almaları istendiğinde bile geriliyor ve çantanın içinde birçok gereksiz eşya olduğunu düşünüyorlar!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erkekler için giyinen kadınlar...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN