Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ye şok suçlama

Giriş Tarihi: 26.7.2013 14:27 Güncelleme Tarihi: 26.7.2013 14:29

'ye Eskişehir'deki ine geç başlayıp erken bitirdiği iddiasıyla dava açıldı. Tepebaşı Belediyesi 10 bin lira maddi tazminat istiyor.

Eskişehir'de ini yarım bırakan şarkıcı 'ye ve Marca Event Şirketi'ne açıldı. Davacı Tepebaşı Belediyesi, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde mazeret göstermeden konseri yarıda kesen Hadise'den şimdilik 10 bin lira maddi tazminat istedi. Manevi tazminat hakkını saklı tuttu

Hukuki süreç, Hadise'nin sözleşmede "Konser 1,5 saat sürecek" yazmasına rağmen konserini yarım saatte bitirmesiyle başladı. Dava dilekçesine göre; sözleşmenin ardından belediye konser için alan tahsis etti. Panolara afişler asıldı. Marca Event, belediyeye 100 bin liralık fatura gönderdi. Konser günü tüm güvenlik önlemleri alındı. Seyirci ile sahne arasına güvenlik bariyerleri çekildi. Hadise'nin ulaşımı, konaklaması ve diğer istekleri sağlandı. Ancak iddiaya göre; Hadise konsere keyfi olarak geç başladı. İki şarkı söyleyen Hadise, yarım saati aşmayan bir zaman diliminde hiçbir gerekçe göstermeden ve hiçbir açıklama yapmadan sahneyi terketti. Konserin yarım kalması üzerine tutanak tutuldu. Belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Seyit Yıldızhan, Hadise'nin menajeriyle görüşerek konsere devam etmesini istedi. Menajer "jimy jib" denen bir aletle çekim yapıldığını ve konseri 'ES-TV'nin uydu üzerinden canlı yayınladığını öne sürdü. Belediyeden bu aletin çekim amaçlı olmadığı ve konserin canlı yayınlanmadığı belirtildi.

'BULDUMCULUK' SUÇLAMASI

Yetkililer, konserden birkaç gün sonra da yine menajerle görüştü. Menajer, bu kez de güvenlik şeridinin aşıldığını iddia etti. Dilekçede "Bir sanatçının kutsal olması gereken mesleğini sürdürebilmesinin ve kalıcı olmasının yolu güvenilirlik, söze bağlılık ve saygıdır. Hadise keyfi olarak konseri yarım bırakarak terk edip gitmiştir. Yarım bırakmasının nedeni, Anadolu'daki tabiriyle buldumculuk olmak mıdır nedir bilinmez. Konser ücreti peşin olarak ödenmesine rağmen karşılığı alınamamıştır. Manevi tazminat hakkımız saklı kalmak kaydıyla şimdilik 10 bin liralık maddi tazminatın davalılardan tahsilini talep ediyoruz" denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hadise'ye şok suçlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN