Tüm masraflar eski eşten

Giriş Tarihi: 26.7.2013 14:23 Güncelleme Tarihi: 26.7.2013 14:24

Oyuncu 'dan boşanan , her ay 3 bin lira iştirak sı vereceği 3.5 yaşındaki oğlunun sağlık sigortası, bakıcı maaşı ve özel okul ücretlerini de karşılayacak.

Dizi oyuncusu (40) ile işadamı , geçen ay tek celsede boşandı. Ayşe Tolga'nın açtığı davasının dilekçesine göre çift 5 yıl süren evliliklerinde beliren geçimsizlik nedeniyle birlikteliklerinin temelinden sarsılması, fikri ve ruhi uyuşmazlık gibi gerekçelerle anlaşarak boşanmaya karar verdi.

Çiftin aralarında düzenlenen protokol gereği 3.5 yaşındaki oğullarının velayeti anneye verildi. Boşanma protokolünde şunlar yer aldı: "Çocuğun ihtiyaçları öncelikli olmak kaydıyla mümkün olduğunca babası ile görüşmesine zemin oluşturulacak. Baba çocuğu dilediği zaman görebilecek. Küçük çocuğun özel sağlık sigortası, bakıcısının maaşı ve sosyal sigorta giderleri ve özel okul ücretleri babası tarafından karşılanmaya devam edecek. Baba ayrıca çocuk için her ay 3 bin lira iştirak sı ödeyecek.

6 AY KİRA YARDIMI

Taraflar halen aynı evde ikamet etmekte olduklarından, boşanma sonrası Tolga evden ayrılacak. Eskinazi, Tolga'nın boşanma sonrası 6 aylık kira giderlerini karşılamak üzere ev kiralandığı andan itibaren her ay 3 bin 500 lira ödeyecek. Ödenecek toplam tutar 21 bin lira olacak. 6 ay bitiminde bu ödeme daha yapılmayacak. Ayrıca kiralanacak evin eşyaları için baba yardımda bulunacak. Bu arada taraflar birbirlerinin kişilik haklarını zedeleyecek veya mesleki konumlarının bozulmasına neden olabilecek şekilde basın yayın organlarına ya da üçüncü kişilere özel bilgilerini paylaşmayacak. Karşılıklı olarak birbirlerinden herhangi bir nafaka, maddi manevi tazminat talepleri olmayacak."

27 Haziran'da yapılan ilk duruşmada her iki taraf da boşanma konusunda anlaştıklarını ve boşanma protokolüne göre mahkemenin karar vermesini talep etti. Mahkeme çiftin boşanmasını uygun buldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüm masraflar eski eşten
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN