Cesur renklerle eviniz canlansın

Evinizin genel atmosferini cesur renkler kullanarak değiştirebilirsiniz. Bunun için renkli koltuk ya da biblolar kullanabilir, evi sıradışı bir duvar rengine boyayabilirsiniz

Giriş Tarihi: 4.8.2013
Evinizin daha canlı görürnmesini renklerle oynayarak sağlayabilirsiniz. Hollywood yıldızlarının evlerini dekore eden Sasha Adler ve Lauren Gold; renkleri doğru kullanarak çok daha hoş ve sıcak yaşam alanlarının oluşturulmasının mümkün olduğunu sölüyor. İşte iki usta ismin Cosmopolitan dergisine verdiği öneriler:

ALIŞILMADIK ANA RENKLER

Evinizi sadece toprak tonlarında dekore etmenize gerek yok. Alışılmışın dışındaki bir ana renk, evinizde hiç beklemediğiniz olumlu bir etki yaratır. Örneğin; parlak bir yeşil renk sayesinde eviniz daha canlı ve eğlenceli görünecektir. Ancak bu tarz iddialı renkleri kullanmaya karar verdiğinizde; bir uzmandan tavsiye almayı sakın unutmayın.

KARIŞTIRMAK GÜZELDİR
Çocukluğumuzdan bu yana bize hep bazı renklerin yan yana kullanılamayacağı öğretiliyor. Ancak bu kararı kim veriyor onu hiçbirimiz bilmiyoruz. Bu yüzden bazen asla bir arada kullanılamayacak iki rengi, birlikte kullandığınızda; ortaya çok başarılı bir sonuç çıkabiliyor.

FARKLI MATERYALLER DENEYİN

Dekora zenginlik katmak için farklı yapılarda ve renklerde ürünler kullanın. Özellikle grup halinde kullanılan objeler varsa, bu taktik daha da çarpıcı olacaktır.

RENKLİ DETAYLAR

Eğer kendinizi renklerle ilgili geniş çaplı bir harekete hazır hissetmiyorsanız; çok basit bazı aksesuvarlar sayesinde ortamın enerjisini değiştirebilirsiniz. Mesela renkli bir minik biblo bile evin atmosferini değiştirir.

EĞLENCELİ AKSESUVARLARLA EVİNİZİ YENİLEYİN
Evinizin genel havasını değiştirmek için binlerce lira harcamanıza gerek yok. Eğlenceli aksesuvarlar sayesinde odalarınızın atmosferini bir anda değiştirebilirsiniz.

RENKLİ KOLTUK
Oturma odanızdaki sıkıcı atmosferi değiştirmek aslında çok kolay. Odanızdaki renkli bir koltuk ya da kütüphane; tüm odanın atmosferini değiştirmeniz için yeterli.

MUTFAĞA UFAK RÖTUŞ
Çoğunlukla yemek kokusu ve rahatsız sandalyeleri nedeniyle pek de zaman geçirmek istemediğiniz mutfak da birkaç ufak rötuşla sevimli bir odaya dönüşebilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cesur renklerle eviniz canlansın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN