Haftanın magazin bombaları

Giriş Tarihi: 17.8.2013 00:03 Güncelleme Tarihi: 19.8.2013 10:10

Magazin dünyasının usta kalemi Sinan Özedincik, geçtiğimiz haftaya damga vuran olayları Sabah.com.tr’ye değerlendirdi. İşte ünlüler dünyasından son dedikodular, perde arkasında yatan olaylar...

FULYA UGAN / Sabah.com.tr

EŞİNİ 1.5 YIL ÜNLÜ BİR GAZETECİYLE ALDATTI MI?

Ceyda Düvenci ile Engin Akgün, boşanmalarından 8 ay sonra yine mahkemelik oldu. Düvenci'nin evli oldukları dönemde, yaklaşık 1,5 yıl boyunca son günlerde çok gündemde olan ünlü bir gazeteciyle kendisini aldattığını iddia eden Akgün, boşanmanın ardından olayı ortak arkadaşlarına anlattı. Durumun ortaya çıkması üzerine ünlü gazeteci, Ceyda Düvenci'yle yollarını ayırdı. Düvenci ise eski eşinin bu konuda konuşmasını engellemek için hakkında mahkemeden tedbir kararı aldırdı.

Ceyda Düvenci'nin eski eşinin iddiaları herkesi şok etti. İddia edilen olayın Düvenci'nin yeni sevgilisiyle tatile çıktıktan sonra ortaya çıkmasını manidar buluyor musunuz?

Bu haberlerin çıkmasının nedeni, tamamen eski kocanın kıskançlık krizlerine girmesi. Ceyda ayrıldıktan sonra ilk kez biriyle görüntülendi. Birlikte tatile çıktılar. Sarmaş dolaş fotoğrafları yayınlandı. Bu fotoğrafları gören eski eş de kıskançlık krizine girdi. Onun üzerine de bir takım şeyler söyledi ki, Ceyda mahkeme kararıyla 6 ay süreyle 'ortak arkadaşlarıyla konuşmama, kötü davranış ve telefonla konuşmama' kararı aldırttı. Çıkan haberlerin üzerine de ortak bir basın açıklaması yaptılar. O açıklamada, "Evliliğimizi anlaşarak özel bir sebep olmaksızın medeni insanlara yakışır şekilde noktaladık. Ancak çocuğumuzun olması sebebiyle halen aile kavramı altında korunması gereken tüm değerler ve hassasiyet bizim için de geçerli olmalıdır. Son günlerde basında yer alan haberler bizleri oldukça üzmüştür. Bundan sonraki süreçte siz basın mensuplarının hakkımızdaki haberleri çok kıymet verdiğimiz çocuğumuz ve dostluğumuzu da dikkate alarak yapmasını rica eder, aksi taktirde müşterek çocuğumuza ve aramızdaki medeni ilişkiye zarar verecek söylemlerde bulunan kişi ve kuruluşlar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaktan da çekinmeyeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadeleri yer aldı.

Madem karı-koca çocukları zarar görmesin diye aralarında ortak bir karar aldılar, o zaman mahkeme kararına ne gerek vardı? Basını dava açmakla tehdit edeceğine, eski kocasını uyarsın. Demek ki Engin Akgün, eski karısının başkalarıyla sarmaş dolaş fotoğraflarını görmeye hazır değil. Yaptıkları açıklama bence çok komik olmuş. Basına saldırmak yerine özel hayatlarına dikkat etsinler. Mahkemeye düşen her şeyden haberimiz oluyor. Elimizde belgeler var. Bunu inkar etmenin anlamı yok.
ARKADAŞINA GÖNDER
Haftanın magazin bombaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN