Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhterem Nur'dan 'vefa' davası

Giriş Tarihi: 17.8.2013
Mart ayında hayatını kaybeden 'arabeskin babası' Müslüm Gürses'in anısına hazırlanan 'Baba Şarkılar' albümü kısa bir süre önce yayınlandı ve büyük ilgi gördü. Bu albümün, Aysel Gürel anısına hazırlanan 'Aysel'in'den hemen sonra yayınlanması, gözlerin 'anma albümleri'ne çevrilmesine neden oldu. Ama 'Baba Şarkılar'dan bahsetmemin asıl nedeni bu değil. Size anlatacağım konu başka. Müslüm Baba'nın hayat arkadaşı Muhterem Nur, albümü hazırlayan Eflatun Müzik'e tazminat davası açmaya hazırlanıyor. 'Baba Şarkılar' albümünün hikayesini bizzat Muhterem Hanım'dan dinledim.

HASTALIKTAN ÖNCE
Nur'un anlattığına göre; bu albümün anlaşması Müslüm Gürses'in hayatını kaybetmesinden çok önce imzalanmış ama Gürses, rahatsızlığından ötürü stüdyoya girememiş. Muhterem Nur, "Biz Eflatun Müzik ile tek bir albüm için anlaştık. Bu, Müslüm Gürses'in kendisinin şarkılar seslendireceği bir albüm olacaktı" diyor. Gürses hayatını kaybedince işler değişmiş; bir tribute albüm (hürmet albümü) fikri ortaya çıkmış. Muhterem Hanım'ın anlattığına göre; bu albümün hazırlıklarına ne zaman başlandığından bile haberi yok. Muhterem Nur; albümde Gürses'in şarkılarını yorumlayan ünlü isimlerin kim olduğunu da 'Baba Şarkılar' piyasaya çıktıktan sonra öğrenmiş!

RAHATSIZ
Eflatun Müzik ile dört şarkı üzerinden bir anlaşma yaptıklarını söyleyen Nur, "Benim, kimseden alacağım ya da vereceğim yok; derdim o değil. Beni rahatsız eden; Eflatun Müzik'in, albümde şarkıları seslendiren sanatçılara 'Müslüm Gürses'e vefa borcumuzu ödüyoruz' demesi oldu" diyor.

PARA ALMAYACAK
Bu albümün pazarlanmasının 'vefa borcu' üzerinden yapılması farklı düşünceleri de ortaya çıkarıyor tabii ki. Birçok insan şimdi bu albümün gelirinin Muhterem Nur'a gittiğini düşünüyor ama böyle bir durum yok. Muhterem Hanım, kimsenin yardımına ihtiyacı olmadığını özellikle vurguluyor: "Albümde Müslüm Baba'nın şarkılarını seslendiren insanlara çok teşekkür ederim ama ortada bir vefa borcu varsa; bu arkadaşlar, bu borcu Eflatun Müzik'e ödemiş oldu, bize değil. Keşke bir telefon edip sorsalardı."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhterem Nur'dan 'vefa' davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN