Başroldeki ineğe köyün muhtarı talip oldu!

Giriş Tarihi: 22.8.2013

Başrollerini Hasan Kaçan ve Vildan Atasever'in paylaştığı 'Sürgün İnek' filminde rol alan 'Gülsüm' isimli ineğe bakan Muhtar Ali Haney; sahibi satarsa ineği almak istediğini söyledi

Çekimleri Muğla'da gerçekleşen, düşürdüğü Atatürk büstünün kırılmasına sebep olan 'Gülsüm' isimli bir ineğin hikayesini anlatan 'Sürgün İnek' filminin çekimleri sona erdi. Hasan Kaçan, Şebnem Dönmez, Fırat Tanış, Yılmaz Gruda, Eşref Kolçak, Tarık Papuçcuoğlu, Vildan Atasever ve Cezmi Baskın'ın rol aldığı filmin en can alıcı bölümü ise; 'Gülsüm'ün büstü devirdiği sahne oldu. Gerçek ismi 'Sarıkız' olan ve filmde 'Gülsüm'ü oynayan inek; bu sahnede zor anlar yaşattı. Tüm film ekibi; 'Gülsüm'e büstü devirtmek için epeyce ter döktü. 'Gülsüm; uzun uğraşlar sonunda, ekibin de desteğiyle büstü devirip sahneyi başarıyla tamamladı.

"GÜLSÜM'Ü SATARLARSA ALIRIM"

Filmin çekimlerinin yapıldığı Muğla'nın Bozoyük Köyü Pınarbaşı Mahallesi Muhtarı Ali Haney tarafından çekimler için özenle beslenip bakılan inek; sergilediği performansla film ekibini olduğu kadar muhtarı da çok etkiledi. Muhtar Ali Haney, her gün temizliğini yaptığı ineğe gözü gibi baktığını ve ona çok bağlandığını söyledi. Muhtar, "Eğer sahibi satmak isterse, bu ineği alırım" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başroldeki ineğe köyün muhtarı talip oldu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN