Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarkan'ın bendeki yeri çok büyük

Ünlü şarkıcı Keremcem, müziğe adım atmasında Tarkan'ın önemli rol oynadığını söylüyor: Sahilde gitar çalıp şarkı söylediğim zamanlarda, Tarkan'ın 'Karma' albümünü dinlerdim. Kendisinin bende yeri büyüktür

Giriş Tarihi: 22.8.2013
Müzisyen ve oyuncu Keremcem, hayatının en önemli 'üçlük atışları'nı anlattı. İşte ünlü yıldızın "Hayatımın dönüm noktası" dediği yıllar ve kendisine yön veren kitap, film ve albümlerle ilgili Esquire dergisine anlattıkları...

FİLM
'FIGHT CLUB': Kapitalist dünya düzeninin; müthiş bir aksiyon, senaryo ve oyunculuklarla hicvedildiği, defalarca seyrettiğim bir film.
'AMOUR': Aşkın; Haneke tarzı anlatımı. Naif ama sarsıcı, gerçek ama inanılmaz...
'THE PARTY': Tarihteki en komik durum komedisi filmi. Peter Sellers imzası...

KİTAP
'MASUMİYET MÜZESİ': Gerçek olamayacak kadar güçlü bir gerçek aşk hikayesi. Orhan Pamuk'un, gücünü bilerek hissettirmediği sade ve alçakgönüllü kalemi... Bu kitabı okuduktan sonra; aşkın bana yaptırdığı, o güne kadar anlamsız gelen her şey anlamlandı. Aşkın sınırsızlığını gösteren bir başyapıt.
'TREVANIAN': Şibumi'nin bu kitabını sevmemin sebebi; belki de ergenlik dönemimde okumuş olmamdır. Efsane bir aşk ve büyük bir macera...
'SUÇ VE CEZA': Benim ahlak anlayışımı, bana anlatan kitap.

ALBÜM
METALLICA-'METALLICA': Sene 1991; heavy metal'i geniş kitlelerle buluşturan albüm... Hoşgörüyü öğrenme albümüm.
RADIOHEAD-'THE BENDS': Üniversite yıllarımın şiirsel rock sound'u... Klasik Radiohead şarkıları ve Thom Yorke... 'Street Spirit', hatıramdaki en önemli yerlerde dinlenmiştir ve hâlâ dinlenir.
TARKAN-'KARMA': Az önce bahsettiğim albümlerden sonra garip gelebilir ama bu benim seçimim... Bence Türk pop müziği yakın tarihinin en iyi solisti; Tarkan. Zaman; sahilde gitar çalıp şarkı söylemeye başladığım zamanlar... Birçok kez dinlediğim bu albümün bende yeri büyüktür.

OLAY
1989: İlkokuldan sonra ortaokulu, dört yıl İzmir'de yatılı okudum. 12 yaşında kendi ayaklarımın üstünde durmayı öğrenmem, hayatta bana birçok önemli özellik kazandırdı.
2001: Üniversiteyi bitirdikten sonra, hayatıma müzik yaparak devam etmeye karar verip İstanbul'a gelmem, belki de bir kumardı. Dört sene sonra ilk albümüm çıkıp da 'Nerelere Gideyim?' şarkısının klibini televizyonda seyredene kadar, bu işi yapabileceğime dair şüphelerim vardı.
2004: İstanbul'da albüm yapma uğraşlarım sonuç vermeyince; tam vazgeçmek üzereyken, babam beni yüreklendiren bir konuşma yapmıştı. Beni albüm için çalışmaya devam etmem için ikna etmişti. Babamın, sevdiğim işi yapmam konusunda beni motive ettiği bu konuşma olmasa, ben bugün tamamen farklı bir iş yapan, farklı bir insan olabilirdim. En kötüsü de; böyle olsaydı, sizinle tanışamazdım...

KEREMCEM FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarkan'ın bendeki yeri çok büyük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN