Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Herkes Fatih Terim saçı istiyor!

Ünlü erkeklerin berberi Veysel Şenel; müşterilerinin saçlarını, genellikle Fatih Terim gibi kestirmek istediğini söylüyor: Saçları yok gibi görünüyor fakat Terim, olmayan saçlarını en iyi şekilde kullanmayı biliyor

Giriş Tarihi: 25.8.2013
Ünlü isimlerin saçlarını kestirmek için gittiği Salon Veysel'in sahibi Veysel Şenel; erkeklerdeki saç trendlerinden kişisel saç bakımına kadar birçok konuda detaylı bilgiler verdi

2013-2014 sonbahar-kış sezonunda erkeklerde saç trendleri nasıl olacak?
Artık erkekte kısa saç vazgeçilmez oldu. Eski Amerikan tarzına dönüş var. Kendine güvenen erkeklerin yanları ve enseleri inanılmaz kısa artık. Mesela Burak Yılmaz'a yaptığımız gibi... Mohikan tarzı gibi değil ama kullananın rahat olmasını sağlayan kısalıkta saçlar çok moda. Uzun saçın bir daha geri gelmeyeceğini düşünüyorum. Gelse çok güzel olur ama pek sanmıyorum.

15 GÜNDE BİR SAÇ KESTİRİYORLAR
Peki erkekler saç bakımına önem veriyor mu?
İnsanlar, geçtiğimiz yıllarda soruna odaklanan ürünler olmadığı için saç dökülmesini kabullenip 'genetik' diyerek geçiştiriyordu. Ama şu an öyle değil... Saç dökülmesinin tedavisi kesinlikle var.

Saç dökülmesini durdurmanın kesin bir formülü var mı?
Tabii ki var. Artık öyle ürünler geliştirildi ki; yoğun bir uygulamayla saç dökülmesine karşı savaşıyor ve oldukça başarılı sonuçlar alınıyor.

Erkekte saç modasını nasıl yorumluyorsunuz?
Moda, insanın kendisine bakmasıdır. Biz kadınlara da hizmet ediyoruz. Her kadının bir şekilde kendisine baktığını düşünüyorum. Ama artık erkekler de kendilerine çok iyi bakıyor. Erkekler artık saçlarını her 15 günde bir kestiriyor, saçları için ciddi ürünler kullanıyor, aldıkları şampuanın en iyisi olması gerektiğini biliyorlar. Müşterilerime; sağlıklarının ve görüntülerinin her şeyden, işlerinden bile önemli olduğunu söylüyorum ben de.

Ünlü Türk erkeklerinin saçlarıyla arası nasıl?
Burak Yılmaz çok yaratıcı bir çocuktur; "Böyle keselim, çok daha iyi olur" der. Ben de onu desteklerim. Fatih Terim mesela; saçını herkes çok beğenir. Herkes saçını onunki gibi kestirmek ister. Halbuki Fatih Terim'in saçları yok gibi görünüyor fakat o olmayan saçlarını en iyi şekilde kullanmayı biliyor. Ben sadece kendisinin saçlarını keserim ve o her gün saçlarına iyi şekil vermeyi bilir. Saçını kestiklerim arasında Kenan Doğulu da var. Acun Ilıcalı'nın da saçını yıllardır kesiyorum. Türkiye'de saçına bu kadar aşık başka biri yok! Saçına her türlü bakımı yapıyor. Yıllardır Serdar Ortaç'ın saçını kısa keseriz. Onun saçları kısayken, kimsenin saçı kısa değildi. Kısa saç Serdar Ortaç'a yakışıyor, o da rahat ediyor.

ARTIK ERKEKLER DE SAÇ BOYATIYOR
Peki 'Keşke gelse de saçını düzeltsem' dediğiniz ünlü isimler var mı? Davetlerde karşılaştığım çok kişi oluyor ve bazen onlara saçlarıyla ilgili tavsiyeler veriyorum. Mesela Murat Boz'un böyle bir durumu vardı. Şimdi uzatıyoruz Murat Boz'un saçlarını, sonra keseceğiz.
Saç boyatma erkekler arasında yaygın mı? Beş sene öncesine kadar ayda bir-iki, taş çatlasın üç kişinin saçını boyardık. Şimdi bugün haftada en az 10 boya yapıyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Herkes Fatih Terim saçı istiyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN