Kariyere odaklansam mutsuz biri olurdum

Geçen yıl anne olan Meyra, 26 Eylül'de tenor Alessandro Safina ile aynı sahneyi paylaşacak. Ünlü şarkıcı, "Eğer kariyer odaklı bir hayat sürseydim ve çocuğum olmasaydı, çok üzülürdüm. Altın çağımı yaşıyorum" dedi.

Giriş Tarihi: 9.9.2013
Farklı müzik tarzıyla büyük beğeni toplayan Meyra, 26 Eylül'de ünlü tenor Alessandro Safina ile aynı sahneyi paylaşmaya hazırlanıyor. Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'ndeki konserde; bu iki ünlü isme ENBE Orkestrası eşlik edecek. Geçtiğimiz yıl anne olan Meyra, konserle ilgili "Çok heyecanlıyım. Seyirciye aşk şarkılarının havada uçuşacağı bir gece yaşatacağız" dedi.

ALBÜMÜNDE DE DÜET YAPTIK

Daha önce pek çok sanatçıyla düet yaptınız. Safina ile aynı sahneye çıkacak olmanız, size ne hissettiriyor?
Kendisi çok önemli bir tenor. Birlikte şarkı söylemek, bana büyük mutluluk verecek. Kendisinin yakında çıkaracağı albümünde de bir düetimiz var. Yıllar evvel Ajda Pekkan için adapte edilen 'Tek Başına' adlı şarkının orijinalini birlikte söyledik; İtalyanca sözlerle yorumladık. Bu anlamda, kendisinin albümünde düet yaptığı tek Türk sanatçı benim.
Geçtiğimiz yıl anne oldunuz. Anne olmak neler değiştirdi hayatınızda?
Anne olmak dünyanın en güzel şeyi. Hayatımda yaptığım en güzel şey. Kemasl bizim ilk göz ağrımız. Onun büyüdüğünü görmek, onunla birlikte yeniden hayatı deneyimlemek; aynı zamanda bize de bir olgunluk katıyor. İnsan çocuk sahibi olduktan sonra evrim geçiriyor. Oğluma büyük bir aşk besliyorum, ona hayranım. Bakmaya doyamıyorum.
Eşiniz Mehmet Ali Ilıcak kıskanmıyor mu bu durumu?
Biraz kıskanıyor olabilir açıkçası çünkü ilgi birden çocuğumuza yöneldi. Bilindiği üzere; erkekler de çocuk gibi sürekli ilgi ister. Ben de denge kurmaya çalışıyorum. Hayatın odak noktası çocuk olunca, her şey onun etrafında dönüyor ister istemez.
Müzik kariyeriniz nasıl etkilendi bu durumdan sizce?
Müzik benim hayatımda hep vardı, var olacak. Çocukluğumdan beri müziğin içindeyim. Konservatuvara girdiğimde 10 yaşındayım. O benim DNA'larıma işlemiş artık. Anne olduktan sonra sesimin bile çok daha değişik ve güçlü çıktığını söylüyorlar, ben de öyle hissediyorum. Biyolojik olsa gerek. Kariyer odaklı bir hayat sürüp çocuğum olmasaydı, mutsuz biri olabilirdim.

ALBÜM YA DA SINGLE

İkinci bir çocuk düşünüyor musunuz?
Evet, ama daha değil. Belki iki sene sonra.
"Keşke daha önce anne olsaydım" diyor musunuz?
Demiyorum, bence çok doğru bir zamanda anne oldum. Şu an o kadar memnunum ki hayatımdan; altın çağımı yaşıyorum resmen. Gencim, kariyerim ilerliyor, mutlu bir evliliğim var, sağlığım yerinde. Daha ne ister ki insan? Bunların kıymetini bilmeye çalışıyorum.
Kariyerini düşünüp çocuk yapmayı erteleyenler, hatta çocuk istemeyen pek çok isim var. Doğru mu sizce?
Herkesin kendi fikri saygı duyarım ama yanlış yaptıklarını düşünüyorum. Çünkü ileride pişmanlıklar olabiliyor. Çocuk sahibi olmak çok önemli bence. Birçok önemli sanatçı da böyle söylüyor.
Müzik kariyerinizle ilgili geleceğe dair ne gibi planlarınız var?
İlk olarak hayatımla ilgili elimde var olanları kaybetmeden, mutlu bir yaşam sürmeyi istiyorum. Müzik hayatımla ilgili olarak da yurt dışına yönelik bir albüm yapmak istiyorum. Albüm olmazsa single olabilir.

ARKADAŞINA GÖNDER
Kariyere odaklansam mutsuz biri olurdum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN