Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Komedi, cidiyet ve sürekli dikat istiyor

'Avrupa Avrupa' dizisinde 'Ayhan' karakterini canlandırmaya başlayan Tarık Pabuçcuoğlu "Komedide oynamak ciddi bir iştir; sürekli dikkatli olmak gerekir" diyor

Giriş Tarihi: 10.9.2013
Oyuncu Tarık Papuçcuoğlu; TRT 1'de yayınlanan 'Avrupa Avrupa' dizisinin kadrosuna katıldı. İstanbul'dan Bodrum'a yerleşen, köyünde bahçe işleriyle meşgul olan ünlü oyuncu, yeni hayatıyla ve diziyle ilgili konuştu.

DİZİKOLİK DEĞİLİM

'Avrupa Avrupa' dizisindeki rolünüzden bahseder misiniz?
Dizide 'Ayhan' karakterini canlandırıyorum. Gülay Karaca'yla birlikte; yeğenlerine göz-kulak olmak için bir süreliğine Avrupa Apartmanı'na taşınan bir çifti oynuyoruz. 'Ayhan' övünmeyi seven, babacan, yeğenlerini seven ama pek de becerikli olmayan bir tip. Eşi 'Saadet' ile araları bozuk, devamlı didişiyorlar ama yeğenlerine bunu hissettirmemeye çalışıyorlar. Bana teklif geldiğinde, devam eden bir projeye katılma konusunda biraz tereddüt yaşadım ama daha sonra yapımcı Banu Akdeniz ile tanışınca doğru bir karar verdiğimi anladım.
Oynadığınız dizileri takip edebiliyor musunuz? Kendinizi seyretmek nasıl bir duygu?
Ben dizikolik biri değilim, zaten fazla vaktim de olmuyor. Her bölümünü olmasa da, bazı dizileri izlemeye çalışıyorum. İçinde olduğum projeleri mutlaka izliyorum. Çünkü nasıl bir oyunculuk çıkardığımı ancak o sayede anlayabiliyor ve yerine göre kendimi acımasızca eleştiriyorum.

KOMEDİ DRAMDAN DAHA ZOR

Sizi daha çok komedi tarzı film ve dizilerde görüyoruz. Niye dramda oynamayı daha az tercih ediyorsunuz?
Bugüne kadar çoğunlukla komedi ağırlıklı projelerde izleyici ile buluştuğum doğru. Tiyatro kökenli olduğum için işimi ciddiye alarak ve büyük bir dikkatle yaparım. Komedi oynamak gerçekten çok ciddi bir iştir. Çok milimetrik bir oyunculuk ve sürekli dikkat gerektirir. Yoksa insanları güldüremezsiniz. Komedinin altından başarıyla kalkan oyuncu, dramı da kolaylıkla oynar. Önemli olan komedidir.
Son dönemde magazin gündeminden düşmeyen sanatçıların egoları ve şöhretleri hakkında ne söylemek istersiniz?
Dizi oyuncusu arkadaşların bir kısmı; hem yer aldıkları projeler, hem de özel hayatları ile ilgili magazini çok iyi kullanıyorlar. Özellikle magazin basınında yer almayı tercih eden meslektaşlarım, bu sayede gündemde kalmayı başarıyor ve sürekli birtakım yayınların malzemesi oluyorlar. Tabii ki bu da gündemde kalmak için bir seçenek, bir karar... Onların kararına da saygı duymak gerekir ama ben kendi adıma, özel hayatımla magazin basınında yer almayı seven biri değilim.
Bu yıl tiyatro yapmayı düşünüyor musunuz?
Geçen beş yıl çok yoğun olarak tiyatro ile uğraştım. Bu yıl biraz dinlenmek istiyorum. Sonrasında yine mutlaka tiyatro yapacağım. Çünkü tiyatroyu fena halde özleyeceğimi biliyorum.

ARKADAŞINA GÖNDER
Komedi, cidiyet ve sürekli dikat istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN