Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çekimler sırasında bütün ekip tırstık

Yönetmen Arkın Aktaç'ın 'Şeytan-ı Racim' isimli filminde oynayan Altan Gördüm: Çekim yaptığımız evin cinli olduğu söylendi. Bu yüzden film ekibinin tırstığını söyleyebilirim

Giriş Tarihi: 14.9.2013
Altan Gördüm'ün başrolünü oynadığı 'Şeytan-ı Racim' isimli korku filmi dün gösterime girdi. Arkın Aktaç'ın yönettiği film; cinler âleminin ürkütücü varlıklarıyla karşılaşan iki arkadaşın öyküsünü anlatıyor. Gördüm, filmde 'Bakırcı Mehmet' karakterini canlandırıyor. Altan Gördüm ve yönetmen Arkın Aktaç ile bir araya geldik ve yeni filmlerini konuştuk.
İlk kez bir korku filminde rol aldınız. Sizin için nasıl bir deneyim oldu?
Altan Gördüm:
Bu benim ilk korku filmim ama çok fazla sinema geçmişim de yok. Filme başlarken kafamda çok soru işareti vardı ama çekim aşamasında hepsini aştım.
Çekimler sırasında ilginç olaylar yaşadınız mı?
A.G.:
Çekim yaptığımız evin cinli olduğu söylendi. Bu yüzden bütün ekibin tırstığını söyleyebilirim. Kostümcümüz 'Ben burada yalnız kalamam' dedi. Ben bile evde abuk sabuk hayaller görmeye başlamıştım.

'BU FİLM BENİM İÇİN AVANTAJ'

Bu filmin oyunculuğunuza nasıl bir katkısı oldu?
A.G.:
Rolüm gereği Arapça konuştum. Sette Arapça çalıştığım Kerküklü arkadaş, "Ağabey çok iyisin" dedi. Çünkü ben Adanalı'yım. O dönemlerde bizim oralara Suriye'den insanlar gelirdi; onların konuşmalarını bilinçaltına kaydetmişim. Bu da benim ve film için avantaj oldu.
'Bakırcı Mehmet' rolü için neden Altan Gördüm'ü seçtiniz?
Arkın Aktaç:
Altan Ağabey hep komedi filmlerinde oynamış. 'Acaba ters köşe yapabilir miyiz?' deyip onu seçtik. Bir de Altan Ağabey'in, karakteri inandırıcı bir şekilde oynaması beni çok etkiledi.
Filminizde özel efekt kullandınız mı?
A.A.:
Biz filmimizde çok fazla görsel efekt kullanmadık. Diğer örneklerinden farklı bir film oldu.
Özel efekt olmayan bir korku filminde seyircileri nasıl korkutmayı düşünüyorsunuz?
A.A.:
Konusuyla ve oyunculuklarla korkutacağız. Seyirciyi önce gereceğiz, sonra da korkutacağız. Bu noktada hikayemize çok güveniyoruz.

'EMEK HARCANAN BİR FİLM'

Filmin adı olan 'Şeytan-ı Racim' ne demek ?
A.A.:
'Şeytan-ı Racim'; kovulmuş kötülük anlamına geliyor. Yani recm edilmiş kötülük demek.
Altan Bey, siz bu cin hikayelerini duyunca ne düşündünüz?
A.G.:
Benim çocukluğum bunlarla geçti. Babaannem, 'Behiye' olan adını mahkeme kararı ile 'Hacı Hoca' yaptırmıştı. Çünkü etraftan böyle hikayeleri anlatmak için babaanneme gelirlerdi. Ama mantıklı düşündüğüm zaman bir tahtası eksik Anadolu'da, her olay cinlere yoruluyor. Aslında hepsinin bir sebebi var bence.
Filmden beklentiniz nedir? Korku filmi çekmeye devam edecek misiniz?
A.A.:
İnsanlar beğensin, izlesin; bu beni mutlu eder. Korku filmlerinin devamı da gelecek ama farklı bir korku filmi olacak. Aşk hikayesi klişelerini kullanarak bir korku filmi çekeceğim; hazırlıkları sürüyor.
Altan Bey, siz bir oyuncu olarak bu filmden neler bekliyorsunuz?
A.G.:
Bence özel bir film. Büyük kitleler tarafından izleneceğini düşünmüyorum ama belli bir kesim beğenecektir. Önce kendi parasını çıkarsın, sonra da bir sonraki filmler için para kazansın.

ARKADAŞINA GÖNDER
Çekimler sırasında bütün ekip tırstık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN