Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Karadayı'yı izlerken sürekli ağlıyorum

'Günce' isimli filmde de rol alan 'Karadayı' dizisinin 'Songül'ü Leyla Lydia Tuğutlu: Benim kadar kendi işinden etkilenen biri yoktur herhalde. 'Karadayı'yı izlerken sürekli ağlıyorum; dizideki ailenin hayatı beni çok etkiliyor

Giriş Tarihi: 16.9.2013
Beş yıl önce Miss Turkey seçildikten sonra oyunculuk kariyerine başlayan Leyla Lydia Tuğutlu ile ilk sinema deneyimi 'Günce'yi ve rol aldığı 'Karadayı' dizisini konuştuk. İşte, dizideki rol arkadaşı Bergüzar Korel'i "Güzel bir anne, iyi bir eş ve çok iyi bir oyuncu" diyerek öven Tuğutlu'nin anlattıkları...

'ASLI' ÇILGIN, BEN DEĞİLİM
İlk kez bir sinema filminde rol aldınız; bu nasıl bir duygu?
Çok güzel ve çok gurur verici... Sinema filminde oynamayı çok istiyordum. İyi bir iş denk gelmesi de şansım oldu. Filmin çok güzel bir hikayesi var. Filmden ve karakterinizden bahsedebilir misiniz?
Bir baba ve kız hikayesi... Annesi ölünce, babasıyla birlikte yaşam mücadelesi veren bir kız var; adı 'Günce'. Ben de 'Günce'ye bakıcılık yapan 'Aslı' isimli bir kızı canlandırıyorum.
'Aslı' karakterini sevdiniz mi?
Tabii ki. Benden daha çılgın, renkli, cıvıl cıvıl bir kız. Çocukla çocuk olabilen, neşeli, eğlenceli bir tip. Normalde ben biraz daha sakin biriyim ama bu rolü oynamak bana çok iyi geldi. İlk sinema filmim olduğu için onun da heyecanını hissettim. Her şeyi doğru ve iyi yapmak istedim.

DRAM İNSANIYIM

Çekimler sırasında sizi duygulandıran sahneler oldu mu?
Kızın hasta olduğu sahnelerde gerçekten çok ağladım; çok etkilendim. Zaten çocuklara karşı çok hassasım; ağlamalarına hiç dayanamam. Filmde de böyle sahneler olunca, duygusal anlar yaşadım.
Kolay mı ağlarsınız?
Evet, dram insanıyım galiba. Ağlamayı çok seviyorum. Duygusalım, melankolim ve çok hassasım.
Çocuk bakmak zor mu peki?
Zor. Ben de kardeşime baktığım için, çocuk nasıl bakılır iyi biliyorum.
Gelelim 'Karadayı dizisine... Sizin de rol aldığınız 'Karadayı', yoluna zirvede devam ediyor. Siz, bu başarıyı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Devamlılığı olan, popüler bir iş yapmanın büyük hazzını yaşıyorum. Bu benim üçüncü dizim ve diğer dizilerim de maalesef hep talihsizlikler yaşadı. İlk defa bu kadar uzun soluklu bir işim oldu. Dizinin başarısındaki en büyük pay; senaryoda ve oyuncu kadrosunda. Dizi Çetin Tekindor, Bergüzar Korel ve Kenan İmirzalıoğlu için de izleniyor.

DİZİYİ OYNAMASAM DA İZLERDİM

Peki, rol almasaydınız da diziyi izler miydiniz?
Kesinlikle. Ben çok iyi bir dizi izleyicisi değilim ama 'Karadayı'yı, oynamasaydım da izlerdim.
Diziyi ekran başına geçip izliyor musunuz?
Evet, izliyorum hatta izlerken sürekli ağlıyorum. Benim gibi, kendi işinden etkilenen bir insan daha tanımıyorum. Dizideki, ailenin durumu beni çok etkiliyor.
'Songül' açısından nasıl bir sezon olacak?
Dizi başlarken 'Songül', çok farklıydı; dizi ilerledikçe değişmeye başladı. 'Songül', masum ve iyi bir aile kızı olarak biliniyor ama bu durum biraz kırılacak. Sevdiği adam, abisi tarafından vuruldu ve bu olay onda şok etkisi yarattı. Büyük ihtimalle isyan edecek. Üzerimdeki sorumluluk artacak ve bu, benim için çok iyi olacak.
Kenan İmirzalıoğlu için ne söylemek istersiniz?
İşinden ve ününden dolayı, hayatında büyük bir baskı var. Kolay bir hayat değil onunki ama çok iyi tolare ediyor. Sağlam karakterli biri. Sert görüntüsünün aksine çok sevecen ve hatta komik bir insan. Ayrıca iyi bir oyuncu.
Oyunculardan kendinize örnek aldığınız biri var mı?
Özenmek anlamında değil de, beğendiğim isimlerin başında Bergüzar Korelgeliyor. İyi bir anne, iyi bir eş ve çok da iyi bir oyuncu.

KADINSI ROLLER İSTİYORUM

Oynamayı istediğiniz roller var mı?
Ben hep kendi yaşıma yakın karakterleri canlandırdım. İleriki dönemde daha kadınsı rollerde oynamayı istiyorum.
Oyunculuk kariyerinizde geride kalan beş yılı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Yavaş ama emin adımlarla ilerlediğimi düşünüyorum. Acelem yok, kalıcı ve iyi işlerde rol alabilmek için seçici davranmaya çalışıyorum. Para için hiçbir şeyi kabul etmem; içime sinmesi çok önemli.
Mesela Fatih Akın filminde oynama hayaliniz var mı?
Çok isterim; zaten öyle bir hayalim var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Karadayı'yı izlerken sürekli ağlıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN