Durumum kötü param yok!

Boşandığı eşi Ayşe Türüt'e, aylık 6 bin liralık nafaka bedelini ödemediği için hakkında hapis kararı çıkan İsmail Türüt: Beni milyonların içinde yüzen bir adam gibi gösteriyorlar. Halbuki işlerim bozuk ve nafakayı bile ödeyemez haldeyim

Giriş Tarihi: 21.9.2013
Eşi Ayşe Türüt'ün geçtiğimiz yıl boşanma davası açtığı İsmail Türüt, aylık 6 bin liralık nafakayı yedi aydır ödemediği haberleriyle gündeme geldi. Şubat ayından bu yana eşine nafaka ödemediği tespit edilen Türüt hakkında 10 günlük hapis cezası kararı çıkmıştı. Konuyla ilgili GÜNAYDIN'a konuşan ünlü türkücü, maddi açıdan zor günler geçirdiğini söyledi: "Beni 150 milyon liralık servete sahip bir insan olarak gösterdiler ama ben nafakamı bile ödeyemez durumdayım. İşlerim bozuk. Acaba benim 150 milyonum olmadığı ortaya çıkınca, ne yapacaklar?"

"İŞLER DÜZELİNCE ÖDEYECEĞİM"
Hakkındaki haberlere çok üzüldüğünü dile getiren Karadenizli türkücü, şöyle devam etti: "Beni milyonların içinde yüzüp çocuklarına sahip çıkmayan bir adam olarak yansıtmak istiyorlar. İnsaf! Gerçekten çok üzülüyorum. Ben çocuklarımın hiçbir şeyini eksik etmedim, etmem." Türüt, işlerini toparladıktan sonra mahkemenin uyguladığı cezayı ödeyeceğini de ifade etti. 18 yıllık evliliklerinin ardından geçtiğimiz yıl İsmail Türüt'e boşanma davası açan Ayşe Türüt, eşi için "İsmail sanal kocaydı" demişti. 15 yıl boyunca eşinin kendisini aldattığını iddia eden 36 yaşındaki Ayşe Türüt, toplam 1.7 milyon liralık maddi ve manevi tazminat talep etmişti.

"AYLIK GELİRİM 5 BİN LİRA"
Ayşe Türüt, aylık 6 bin liralık nafakasını ödemeyen İsmail Türüt hakkında 'nafakayı ihlal davası' açmıştı. Mahkeme ise toplam 50 bin lirayı bulan borcun tahsil edilmesine karar verdi. Mahkemenin kararına saygı duyduğunu belirten ünlü türkücü, mallarına haciz koyduran eski eşine kırgınlığını şu sözlerle dile getirdi: "Aylık gelirim 5 bin lira. Evet, nafaka borcum var ve bunu ödemek zorundayım. Ancak şu anda bunu ödemem söz konusu değil. Ben çocuklarına bakmayan bir adam değilim. Çocuklarıma düşkünlüğümü ve sevgimi herkes bilir."

"MASRAFLARINI KARŞILIYORUM"
Nafakayı ödemese de çocuklarının ihtiyaçlarını karşıladığını söyleyen Türüt, şöyle devam etti: "Adalet sistemine çok güveniyorum. Bana manevi tazminat davası açılsaydı, canım bu kadar acımazdı. Ticari hayatta sıkıntılar oluyor, benim de sıkıntılarım var. Bu yüzden nafakayı ödeyemedim ama çocuklarımın tüm ihtiyaçlarını karşılıyorum. Okul masraflarını ödüyorum. Onlara canım feda, neyim varsa hepsi onlarındır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Durumum kötü param yok!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN