Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aslında çok bakımlı bir adam değilim

Basketboldaki başarıları kadar yakışıklılığı ile de hep gündemde olan İbrahim Kutluay, Cosmopolitan dergisine konuştu: Bakımlı değilim, sadece kendime özen gösteriyorum

Giriş Tarihi: 24.9.2013
Ünlü basketbolcu İbrahim Kutluay, Türk basketboluna verdiği emeklerden sonra, şimdi de 'Hızlı Adımlar' projesiyle karşımıza çıkıyor. Başarılı basketbolcu, son çalışmalarını anlattı...
Öncelikle şu an neler yapıyorsunuz? Güncel projelerinizden bahseder misiniz?
İbrahim Kutluay Basketbol Okulları'nda çalışmalarımız devam ediyor. Bunun dışında yeni yayın döneminde NTV Spor'da yaptığım programlar ve maç analizlerim sürecek. Bir de 'Hızlı Adımlar' projemiz var. Proje kapsamında, köy okullarındaki öğrencilerin daha rahat şartlarda spor yapmasına olanak sağlanacak.

SPOR YAŞAM BİÇİMİM
Aktif olarak basketbolu bıraktığınızı biliyoruz ama şu an ne sıklıkta oynuyorsunuz?
Aslında düzenli olarak basketbol oynamıyorum. Sadece kendi okulumun antrenmanlarına gittiğimde çocuklarla oynamaya çalışıyorum. Bıraktığım ilk günden itibaren düzenli olarak spor yapıyorum. Koşuyorum, fitness yapıyorum, ağırlık çalışıyorum. Kendimi zinde tutuyorum. Spor benim için bir yaşam biçimi.
Oldukça fitsiniz. Nasıl besleniyorsunuz?
Sağlıklı yaşamayı, spor ve beslenmeyle bir bütün olarak görmek ve buna inanmak gerekiyor. Asla diyet yapmıyorum. Hiçbir zaman da yapmadım. İstediğim her şeyi yiyorum ama ölçülü şekilde tabii. Basketbolu bırakmama rağmen herhangi bir kilo problemi yaşamadım.
Kişisel bakımınız için özel olarak yaptığınız ya da yaptırdığınız bir uygulama var mı?
Çok yoğun spor yaptığım için mutlaka masaj da yaptırıyorum. Cilt bakımını çok nadir de olsa yaptırıyorum. Tıraştan sonra kullandığım bazı kozmetik ürünlerim var. Onun dışında çok bakımlı değilim; sadece kendime özen gösteriyorum.
Peki, evde titiz misiniz? Eşinize yardım eder misiniz?
Pek yardım ettiğim söylenemez ama mümkün olduğunca titiz ve düzenliyimdir. Tabii sporcu olmanın da verdiği bazı avantajlar var.
Son dönemde başarılı bulduğunuz kadın basketbolcular kimler?
Galatasaray'da oynayan Nevriye Yılmaz ve Fenerbahçe'de oynayan Birsel Vardallı'yı beğeniyorum; başarılarıyla kadın basketbolunda bir üst seviyeye çıktılar. Genç jenerasyonda kadınların basketbola olan ilgisinin arttığını söyleyebiliriz. Türkiye'de kadın basketbolu çok ciddi bir ivme kazandı.

FUTBOLU HİÇBİR SPOR GEÇEMEZ
Maçlarda kadın seyirci sayısının arttığını gözlemliyoruz...
Kesinlikle öyle. Kadın voleybolunun seyirci kitlesinin fazla olduğu düşünülüyor ama basketbol takımlarının kazandığı başarılarla, basketbola da olan ilgi arttı. Başarı gelince, halkın ilgisi de artıyor. Tabii Türkiye'de izleyici olarak baktığımızda hiçbir sporun, futbolun önüne geçmesi mümkün değil ama hepimizin görevi; yaptığımız spor dalını doğru şekilde yapıp sevdirmek olmalı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aslında çok bakımlı bir adam değilim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN