Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyük beden için internet alışverişi

Giriş Tarihi: 28.9.2013
S
on dönemde ilgimi çeken blog'lardan biri; 'The curvy fashionista.' Bu blog'da; büyük beden giyimde yenilikçi stil önerileri ve vücut kusurlarını gizlemeye yönelik yararlı ipuçları bulunuyor. Büyük beden blogger'ların çok geniş bir takipçi kitlesi var çünkü malumunuz; büyük beden giyim, alıştığımız popüler moda dergilerinde pek sık yer bulamıyor. Bu gözde blogger'lardan bir diğeri de; Gaby Fresh... O da, stilleriyle öne çıkan büyük beden ünlülerin kıyafetlerine dayanarak okuyucularına kombin önerilerinde bulunuyor. Hatrı sayılır derecede blog gezdikten sonra daha iyi anladım ki; büyük beden kişiler, özellikle de gençler daha çok internetten alışveriş yapıyor.

ZENGİN İÇERİK
Türkiye'de durum nedir diye baktım. İnternet alışverişi meraklılarının yakından tanıdığı ve dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye'de de çok sevilen Asos'un büyük beden koleksiyonu çok zengin. Marka, Türkiye'ye de gönderim yapıyor. İngitere'nin sevilen büyük beden markası Evans da internet alışverişinde öne çıkıyor. Fakat Türkiye'ye gönderimi maalesef yok. Yabancı siteler arasında gezinirken internet perileri beni yine takip etti ve "Senin asıl aradığın bu" diyerek karşıma Nogg markasını çıkardı. İnternet üzerinden satın alınabilen bu markanın; hem gençlere, hem de orta yaşa hitap eden, modern, stil sahibi bir çizgisi var. Markanın; hem ofis yaşamı, hem de günlük giyime uygun alt koleksiyonları bulunuyor. Sayfanın içeriği de büyük beden moda dergisi kadar zengin hazırlanmış. Nogg stil editörü sizin için sorularınızı cevaplıyor, kombin öneriyor, vücut tipinizi belirlemenize yardımcı oluyor. Fiyatları da çok cazip. Hem geri alma politikaları da çok elverişli. Online alışveriş dışında Boyner ve YKM'lerde de bulunabilen marka, yaşıtları gibi rahatça alışveriş yapamayan büyük beden genç kızlar için çok uygun. Sloganı da hoş: Kıvrımlarının tadını çıkart!
Topuğunu gördüğünüzde nasıl yürüyeceğinizi kestiremediğiniz ayakkabılar, her yerde karşımıza çıkıyor. Bunlar; estetikten uzak, sadece grafik özellik taşıyan modeller... Kim beğenir de alır bilemiyorum. Siz ayakkabı modasında böyle bir akımın olduğunu bilin yeter.

BU TOZLUK BAŞKA!
Benim bildiğim tozluklar; bilekten başlar dizde biter ama bu tozluklar 2013 model! Üstelik topuklu ayakkabının üzerinde, hem de Alexander Wang markalı!
Pencereli ayakkabı ve botlar, son iki senedir ayakkabı dünyasında büyük hamle yaptı. Benim tercihim de bu pencereli bot ve ayakkabılardan yana... Bileği çok ince gösteren bu modeller, özellikle ten gözüktüğünde hem seksi duruyor, hem de rock tarzını yansıtıyor.

TülIN
Erkek saati takmak çok IN. Yani demek istiyorum ki; babanızın, eşinizin, sevgilinizin saatine direkt konun!

TülOUT
Tepeden başlayıp kulağın tüm çevresini saran küpeler OUT diyorum, sesimi duyuyor musunuz!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük beden için internet alışverişi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN