Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müzik sektörüne yeni yetenekler kazandıracağız

ATV'nin yeni yarışması, 'Veliaht'ın koçları Coşkun Sabah, Cengiz Kurtoğlu, Musa Eroğlu ve Rafet El Roman iddialı konuştu: Bu, gençlerin azarlandığı bir yarışma olmayacak. Sektöre yeni isimler kazandıracağız

Giriş Tarihi: 28.9.2013
ATV ekranlarında 5 Ekim Cumartesi akşamı 'Veliaht' adlı iddialı bir yarışma programı başlayacak. Yapımcılığını Caner Erdem'in üstlendiği yarışmada, birbirinden usta sanatçılar veliaht adaylarını hazırlayacak. Türkiye'nin starları; hem veliahtlarını seçecek, hem de onlara koçluk yaparak canlı yayında izleyicilerle buluşmalarını sağlayacak.

USTA İSİMLER BULUŞTU
Ünlü sanatçıların, iddialı genç yeteneklere yarışmada sürprizleri de olacak. Koçlar, onlarla birlikte sahneye çıkıp düet yapacak. Sanatçılar, veliaht adaylarını çalıştırırken aynı zamanda onlara jüri üyesi olarak oy verecek. Birbirinden usta isimleri buluşturan yarışmada yer alan sanatçılar, yeni yetenekler yetiştirecek. Program başlamadan önce yarışmanın usta koçları Coşkun Sabah, Cengiz Kurtoğlu, Musa Eroğlu ve Rafet El Roman ile bir araya geldik. Sanatçı koçlarla, 'Veliaht' programında neler yaşanacağını konuştuk.

MUSA EROĞLU
YARIŞMANIN İÇERİĞİ BURADA OLMAMI SAĞLADI
Sizi ilk kez bir yarışmanın jüri koltuğunda görüyoruz. Bu projede nasıl yer aldınız?
Bu projeyi farklı değerlendiriyorum. Aslında burada bir yarışma platformu yok. Bu programdan çok düzgün insanlar çıkacağını düşünüyorum. İlk defa böyle bir projede yer aldığım için çok titiz davrandım. Zaten benim içime sinmeyen bir yarışma olsaydı asla kabul etmezdim. Çünkü formatı farklı olan yarışmalarda finalde kimse kazanmıyor. Birinci olanlar da kendilerini gösteremiyor. 'Veliaht' yarışmasının içeriği burada olmam için yeterli etken oldu.

HERKES KENDİ DEVRİNİ YAŞAR

Sizce, sizin veliahtınız var mı?
Bu soruya cevap vermem çok zor... Ben, rahmetli Nida Tüfekçi'nin veliahtı olamam. Herkes kendi devrini yaşıyor. Ben de kendi devrimi yaşadım. Bu nedenle benim de, 'Birisi çıkar ve benim veliahtım olur' gibi bir cümle kurmam doğru olmaz.

RAFET EL ROMAN
PROJENİN SAMİMİYETİ VE İÇERİĞİ İLGİMİ ÇEKTİ
Sizin için 'Veliaht'ın benzeri diğer yarışmalardan farkı ne?
Daha önce bu tarz programlar için çok teklif aldım ancak bir şekilde hiçbirine ısınamadım. 'Veliaht' programı için Caner Erdem'den teklif aldım. Projeyi değerlendirince hem samimiyeti, hem de içeriği ilgimi çekti ve bu projenin içinde yer almayı kabul ettim.

ÇOK HEYECANLIYIM
Yarışmada koçluğunu üstlendiğiniz Onur Koç nasıl biri?
Göründüğünden çok daha mütevazı, sessiz ve alçakgönüllü biri... Onun içindeki yeteneği birlikte çıkaracağız. Bu da beni çok heyecanlandırıyor. Onur'un mücadelesinde ona destek olacağım. Yeteneklerini gösterirken gençlere yardımcı olacağım için çok mutluyum. Onur, daha önce Türkiye'de amatör çalışmalar yapmış. Bunları şimdi hep birlikte izleyeceğiz.
Daha önce de müzik sektörüne genç isimler kazandırdınız. Onur'un onlardan farkı nedir?
Gençlerle çalışmam Yusuf Güney ile başlayıp Ezo ile devam etti. Onur'un onlardan daha fazla sahne tecrübesi var. Rahmetli Barış Manço ve Kazım koyuncu gibi halkla içiçe... Aslında Onur'un hayatını kendi hayatıma benzetiyorum.


ARKADAŞINA GÖNDER
Müzik sektörüne yeni yetenekler kazandıracağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN