Tutmuş bir dizide oynamak benim için büyük avantaj

'Karadayı' dizisinde 'Sinan Koca' karakterini canlandıran Nihat Altınkaya: Tutmuş bir dizide oynamak benim için avantaj. Önemli isimlerle birlikte rol almak da güzel bir deneyim

Giriş Tarihi: 30.9.2013
ATV ekranlarının sevilen dizisi 'Karadayı'nın oyuncu kadrosuna Nihat Altınkaya da dahil oldu. Dizide gazete patronu 'Sinan Koca' karakterini canlandıran Altınkaya, 'Karadayı'nın oyunculuğuna önemli katkıları olacağını söylüyor. Alkınkaya ile rolünü ve özel hayatını konuştuk...
Canlandırdığınız 'Sinan Koca' karakteri, 'Karadayı'daki dengeleri değiştirecek mi?
'Sinan'ın ailesini tanıyorduk zaten; bu sezon ise kendisiyle tanıştık. 'Sinan'; 'Çetin' ve 'Sevim'in tek oğlu. Yurt dışında okuduktan sonra ülkeye dönüş yaptığında babasının kurduğu gazeteyi devraldı. 'Feride'yle ilgili yaptığı bir haber yüzünden onun babasıyla karşı karşıya kaldı. Hırslı ve başarıyı seven biri... Sert bir karakter gibi algılansa da, öyle değil. Sadece yapması gerekeni yapıyor. 'Sinan', dengeleri değiştirir mi bilemem ama gelir gelmez yeni şeylere yol açtığı kesin... İlerleyen bölümlerde 'Sinan', olaylara daha çok dahil olacak.

SÜRPRİZLER BİZİ BEKLİYOR


Peki 'Nazif Kara' davasında nasıl bir rol oynayacak?
'Sinan', yaptığı haberden sonra geçmişte neler olduğunu merak etmeye başladı ve araştırmalar yaptı. 'Sinan'ın davada nasıl bir rolü olacağını ben de bilmiyorum ama geçtiğimiz bölümde 'Feride'ye savunmasında yardımcı olmak istediğini söyledi. 'Sinan'ın amacını yeni bölümde öğreneceğiz.
'Feride' ile 'Mahir'in aşkı yaşanan olaylar yüzünden çatırdıyor. Peki 'Sinan'ın diziye dahil olmasıyla bir aşk üçgeni yaşanacak mı?
'Sinan'; 'Feride'nin 'Nazif Kara' davasında kalabilmesi için ona yardımcı olmak istedi. 'Sinan'ın yaptığı haberle 'Feride' ve 'Mahir'in gizli aşkı ortaya çıkmıştı. Şimdi 'Sinan' geri adım atarak, 'Feride'ye yardımcı olmak istiyor. Aslında ben de neler olacağını bilmiyorum; hep birlikte izleyip göreceğiz. Ama çok daha sürprizli bölümler olacağını size söyleyebilirim.
'Karadayı' daha önceden takip ettiğiniz bir proje miydi?
Evet, önceden de severek izliyordum; çok güzel bir proje... Hikayesi çok dinamik olduğu için izleyicinin de heyecanla takip ettiği bir iş. Geçtiğimiz sezon, herkesin merakla izlediği bir diziydi. Bu sezona da iyi başladık. Yapımcı Kerem Çatay ile yazın görüşmüştük. Sonra beni görüşmeye çağırdı. Ben de severek teklifini kabul ettim.

KENDİMİ ELEŞTİRİRİM


Bir projeye sonradan dahil olmanın avantajı ya da dezavantajı oluyor mu?
Aslında avantajı da, dezavantajı da olabiliyor. Ekip uzun bir süredir birlikte çalıştığı için kaynaşmış oluyor. Siz sonradan o ekibe alışmaya çalışıyorsunuz ama ben, bu projede hiç yabancılık çekmedim. Oyuncular da, ekip çalışanları da çok sıcaklar... Avantajı; işin beğenilip beğenilmeme gibi bir riski yok! 'Karadayı' zaten tutmuş ve büyük bir izleyici kitlesi olan bir dizi...
Sizin için bu dizide oynamak nasıl bir deneyim oldu?
Önemli oyuncularla karşılıklı oynadığım için güzel bir deneyim oldu. Bu rolün oyunculuğumu çok geliştireceğini de düşünüyorum. Gerçi ben, kendimi izlediğimde genelde beğenmem. Hep bir şeyler bulurum ve kendimi sürekli eleştiririm.

EŞİM EN İYİ TAKİPÇİM

İlk bölümün ardından nasıl yorumlar aldınız?
İzleyenler, beni projeye yakıştırdıklarını söyledi; bu da beni çok mutlu etti. Yakın çevremdeki insanlar da çok iyi yorumlar yaptı. Annem, bu dizideki rolümü de çok beğendiğini söyledi. Zaten ne yapsam, o çok iyi olduğumu söylüyor. "Anne burada kötü yürümüşüm" dediğimde; "Oğlum, senin yürüyüşün öyle çok güzel" diyor. Her hareketimin iyi olduğunu düşünüyor; o yüzden onun yorumlarını baz alamıyorum. (Gülüyor) Eşim de en iyi takipçim. O da her işimi izler ve yorumlar yapar. Beni çok beğendiğini, yalnız kostümle ilgili bazı eleştirileri olduğunu söyledi. Bu tip eleştirileri çok önemsiyorum, eşimin söylediklerine dikkat edeceğim.

ARKADAŞINA GÖNDER
Tutmuş bir dizide oynamak benim için büyük avantaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN