Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yoğun sevgiliyle nasıl baş edilir?

Giriş Tarihi: 30.9.2013
Önemli bir işadamı, başarılı bir mimar ya da tanınmış bir doktor... Şüphesiz, bu unvanlardan birini taşıyan bir sevgili, her kadının hayallerini süsleyecektir. Ancak ilişkinizi ustaca yönetmeyi beceremezseniz, bu yoğun tempo aranıza kara kedi gibi girebilir. Sevgilinizin işlerine, sizden daha çok değer verdiğini düşünebilir ve kıyaslama yoluna gidebilirsiniz. Bu da ilişkinizi yıpratıp sevgilinizle aranızı açabilir. Cosmopolitan dergisi, yoğun bir iş temposuna sahip olan 35 erkekle konuştu ve onların sevgililerinden beklentilerini dinledi. İşte çok yoğun çalışan bir erkekle sağlıklı bir ilişki yürütmenin yolları:

İŞİNİ TAKİP EDİN

Erkeklerin çoğu; kız arkadaşlarının, onların iş programlarını kabaca da olsa takip etmesinin, ilişkilerini kolaylaştıracağını söylüyor. Bir cerrah olan Fatih; kız arkadaşının, haftalık ameliyat listesini neredeyse kendisi kadar iyi bildiğini, sabah ve öğle saatleri arasında asla onu aramadığını söylüyor. Sevgilisinin, ameliyatlardan bir önceki gece evde film seyretmek gibi kısa süren programlar yaptığını dile getiren Fatih, bunun da ilişkilerini çok kolaylaştırdığını söylüyor.

KISA VE ÖZ MESAJLAR ATIN
İş hayatında uzun mesajlara, dolaylı sözlere, imalara ve alınganlıklara yer yoktur. Çoğu işadamı, bunu özel hayatında da sürdürmek ister. Siz de bunu asla aklınızdan çıkarmayın. Onu özlediğinizde; 'Seni özlüyorum' ya da 'Seni düşünüyorum' gibi sıcacık bir mesaj gönderebilirsiniz. Mesajınıza hemen yanıt gelmezse de sızlanmayın.

SÜRPRİZLER YAPIN
İş hayatında önemli kararlar almak zorunda olan erkeklerin, daima katı ve romantizmden uzak olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü erkeklerin çoğu, ceplerinde bulacakları 'yaramaz' aşk notlarının çok hoşlarına gideceğini söylüyor. Siz de sevgilinize, onu düşündüğünüzü ve önemsediğinizi gösteren sürprizler yapın. Mesela, gün içinde ona romantik mesajlar bırakabilirsiniz.

SÜRPRİZ GELİŞMELERE AÇIK OLUN
Esnek olmak, yoğun çalışan erkeklerin sevgililerinden beklediği önemli bir özellik. Son dakika seyahatlerine hazırlıklı olun ve bunu asla sizi önemsemediğine dair bir işaret olarak görmeyin.

YA İŞ HAYATI BAHANEYSE...
Sevgilinizin yoğun iş temposu, size yeteri kadar ilgi göstermesini engelleyebilir. Fakat şu da bir gerçek ki; bazen erkekler iş hayatını bahane olarak kullanabilir. Peki, bunu nasıl anlamalı? Kendinizi biraz çekin ve onun sizi aramasını, ilgi göstermesini bekleyin. Bunu yapmıyorsa, bu ilişkiyi gözden geçirmelisiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yoğun sevgiliyle nasıl baş edilir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN