Türkiye'nin en iyi haber sitesi

set işçisi oldu

Çarşamba akşamlarının vazgeçilmezi olan dizisinin setinde daha önce hiçbir sette yapılmayan bir proje yapıldı.

Giriş Tarihi: 1.10.2013 16:01

'Empati Projesi' adı altında, oyuncuların sette gerçek bir set çalışanı gibi çalışmalarını ve bu sayede set çalışanları ile kaynaşmalarını sağlamayı amaç edinen proje, başladığı ilk günden beri oyuncular tarafından büyük ilgi gördü. Her hafta bir oyuncu sahne çekimlerinin yanı sıra istediği bir bölümde çalışmaya gönüllü oldu.

İlk proje çalışanı dizinin Tuğba'sı oldu. Şensoy, sanat ekibinin direktifleri ile iş programına uyarak saatlerce çalıştı.

İlk olarak usta oyuncu Yalçın Menteş için engelsiz bir Mahallesi yaratmaya çalışan Derya Şensoy, kaldırımlara rampa yapmak için set işçileriyle birlikte kolları sıvadı. Bunların yanı sıra tek tek dekorları düzenledi, hatta harç kardı.

Genç oyuncu, kendisini set çalışanlarının yerine koyarak ne kadar zor bir iş yaptıklarını daha iyi anladığını şu sözlerle anlattı: "Projeyi yapmadan önce zaten sanat ekibine sürekli imrenen gözlerle bakıyordum. Ben de yardım edeyim mi diyordum. Kamera önünde bizim işimiz çok yorucu geçiyor ama kamera arkasında birçok insan çok daha fazla çalışıp çok daha fazla yoruluyor. Onları anlamak anlamında güzel bir proje… Kamera arkasında çok yoğun bir çalışma olduğunun farkındayız ama içinde bulunduğumuz zaman gerçekten çok koşturmalı ve çok yorucu olduğunu görüyoruz. Güzel bir gündü benim için."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Derya Şensoy set işçisi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN