'Kont'tan sonra Orhan Baba oldum

Türkiye'nin değişik şehirlerinden gelen gençlerle buluşan Orhan Gencebay: Bana lisede 'Kont Orhan' derlerdi. Ardından 'Orhan Baba' olarak anıldım

Giriş Tarihi: 2.10.2013

Gençlik ve Spor Bakanlığı '1 Gün 1 Değer' projesi kapsamında ünlü sanatçı Orhan Gencebay'ı; geçtiğimiz günlerde, Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen 10 genç ile bir araya getirdi. Proje için bütün bir günü gençlerle birlikte geçiren Gencebay, onlara hayatıyla ilgili bilinmeyenleri de anlattı:

ORHAN GENCEBAY FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!


'ROMANTİK ORHAN' DEDİLER
Romantik olmadan olmaz. Bana 'Romantik Orhan' da derlerdi. Çocukluğumda başka lakaplar da takıldı. Benim çocukluğumda kış ayları sert geçerdi. Ben ilkokuldayken; annem, üşümeyeyim diye önlüğümün altına ceket giydirirdi. Bu yüzden herkes bana 'Göbek Orhan' derdi. 'Monte Kristo Kontu' vardı ya; lisede de bana 'Kont Orhan' derlerdi. Bilirsiniz; kont, Batı'da bir unvandır. Sonra da 'Orhan Baba' olarak anıldım.
Arkeolojiyle ilgileniyorum. Arkeolog arkadaşlarım yeni bir şey bulunca beni "Baba koş" diye yardıma çağırıyor.
Şöhret olmayı düşünmedim. Hep müzik yapmayı istedim. Bu arada şöhret de oldum. Tek derdimiz başarılı olmaktı.
Beni hiç bıyıksız görmemişsinizdir. Ben de 'Nasıl olurum?' diye denedim ama yapamadım. 23 yaşımdan sonra bıyık bıraktım, o günden beri bıyıksız nasıl olurum bilmiyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kont'tan sonra Orhan Baba oldum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN