Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocukların mutlu olmasını istiyorum

ATV'de bugün; anne ve babalar için 'Maaile' isimli yeni bir program başlıyor. Programı sunan terapist Metin Çınaroğlu "Ailelere, mutlu çocuk yetiştirme stratejisi öğreteceğiz" diyor

Giriş Tarihi: 6.10.2013
Çocuk gelişimiyle ilgili öneriler sunan 'Maaile' programı, bugün ATV'de başlıyor. Anne-babalara çocuklarıyla ilgili yol gösterecek olan programda; tüm soruları aile koçu ve terapisti Metin Çınaroğlu yanıtlayacak. Sokak röportajları ile haftanın konusunun da değerlendirileceği programda; izleyiciler ekran başından ayrılamayacak. Yıllardır Türkiye'nin birçok yerinde anne-baba seminerleri veren Çınaroğlu, yeni programını anlattı...

15 YILDIR BU İŞİ YAPIYORUM

Sizi biraz tanıyabilir miyiz? İstanbul'da doğup büyüdüm. İngiltere'de psikoloji okuduktan sonra yüksek lisans yaptım. Yaklaşık 15 yıldır aile terapisi, gelişim psikolojisi ve aile koçluğu konularında; İngiltere ve Türkiye'de seminerler, eğitimler veriyor ve programlar yapıyorum. Batılı aileler ile Türkiye'deki aile yapısı arasındaki farklılıkları araştırıyorum.
Peki 'Maaile'de hangi konuları işleyeceksiniz?
Bu programda; anne ve babalara, çocukları ile daha etkili iletişim kurmayı, mutlu ve başarılı çocuklar yetiştirme stratejilerini vereceğiz. Sorumluluk sahibi, özgüvenli, girişken ve mutlu çocuklar yetiştirebilmek için; anne ve babalara kendi psikolojilerini yönetebilmek adına uygulanabilir yöntemler sunacağız.
Yoğun bir çalışma programınız olmasına karşın sizi bu program içerisinde yer almaya iten neden neydi?
Yıllardır, Türkiye'nin birçok yerinde etkili anne-baba seminerleri ve eğitimleri veriyorum. Seminerlerimin aileler üzerinde ne kadar etkili olduğunu görünce, tüm Türkiye'yi etkileyecek bir televizyon programı yapmak istedim. Deneyimlerimi, eğitimlerime gelemeyen kişilere de ulaştırmak istiyorum.

AİLELERİN YERİ ÇOK ÖNEMLİ
Anne ve babanın kişilik üzerinde nasıl bir etkisi var?
Biz, çocuklarımızı yetiştirirken birçok karar alıyoruz ve onların gelecekte ne kadar özgüvenli, ne kadar özgür olabileceğini iletişimle anlatıyoruz. Çocuğun ömrü boyunca yaşamını etkileyecek değerler, davranışlar oluşturmaları için yönlendiriyoruz.

13.00'TE ATV'DE BAŞLIYOR:

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocukların mutlu olmasını istiyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN