Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Moda haftasının parlayan yıldızları

Giriş Tarihi: 12.10.2013
İstanbul, beş gün boyunca modayla yatıp modayla kalktı. Mercedes- Benz Fashion Week Istanbul kapsamında, deneyimli tasarımcılar kadar genç ve yetenekli birçok yeni tasarımcı da koleksiyonlarını tanıttı. İlk kez İstanbul'daki moda haftasına katılan genç tasarımcılar arasında, benim de özellikle tasarımlarından etkilendiğim üç tanesini sizlerle paylaşacağım...
Çarşamba günü koleksiyonunu tanıtan Serdar Uzuntaş'a özel bir dikkat gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. Uzuntaş, Haziran ayında Floransa'daki Pitti Uomo isimli fuarda 'Alternative Set' bölümünde kendi koleksiyonunu sunmuştu. Tasarımcı, bu sunumuyla Pitti Uomo'nun en iyi beş tasarımcısı arasında gösterildi. Uzuntaş, Eylül'de Vogue Italia tarafından '200 Yeni Yetenek' arasında gösterildi. Listedeki tek Türk tasarımcı oldu.

SOSYAL MEDYADA
Uzuntaş, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'da sergilediği 'Deniz Kenarında Bir Gün' ismini verdiği koleksiyonunda; İngiliz kolej öğrencilerinin Brighton'da geçirdikleri bir günü anlattı. Çinilerden esinlendiği mikro ve makro desenlerden gömlek ve özellikle bermuda takımlarla çok konuşuldu.
Sürekli daha iyiye doğru giden Hande Çokrak bir diğer favorim. London College of Fashion'da moda tasarımı eğitimi aldıktan sonra hazır giyim sektöründe beş sene çalısıp 2010 yılında kendi markası Maid in Love'ı yaratan Çokrak, koleksiyonunu pazartesi günü tanıttı. Enstalasyonunda kocaman göz kafalı mankenleri kullanan tasarımcının sunumu, sosyal medyada da çok konuşuldu.
Moda haftasında Merve Bayındır'ın şapka koleksiyonu da birçok kişinin dikkatini çekti. Koleksiyonunu salı günü tanıtan tasarımcının elinde fidan tutan mankenleri ve şapkaları çok etkileyiciydi. Şapka modasının zirveye tırmandığı bu zamanda dikkate alınması gereken bir tasarımcı Merve Bayındır; söylemedi demeyin!

TülIN

Deri etekler, özellikle de kloş olanlar çok moda.

TülOUT

Üzerinde harf olan kazaklar çok demode.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Moda haftasının parlayan yıldızları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN