Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Betül olmasa ben bir hiçim

Ünlü oyuncu Cüneyt Arkın, eşi Betül Arkın ile 44 yıllık evliliğini anlattı: Benim için bayram, Betül'ün yanımda olmasıdır. Hâlâ karıma şiirler yazarım, çiçek alırım. Betül insan üstü bir sabır gösterdi. O olmasaydı, Cüneyt Arkın da olmazdı

Giriş Tarihi: 15.10.2013
Yeşilçam'ın efsanevi isimlerinden Cüneyt Arkın ve 44 yıllık eşi Betül Arkın ile Levent'teki evlerinde bir araya geldik. Sıcak bir bayram sohbeti gerçekleştirdiğimiz ünlü çift, minik torunları sayesinde artık bayramların daha neşeli geçtiğini söylüyor. Yanlarına küçük oğulları Kaan Arkın'ı da alan çift; hem yarım asra yaklaşan mutlu evliliklerinin sırrını, hem de oğullarıyla birlikte geçirdikleri bayramları anlattı... Çiftin büyük oğlu Murat Arkın ise sorularımızı Londra'dan yanıtladı.
Bayramlar sizin için ne ifade ediyor?
CÜNEYT ARKIN:
Torunlarımın bana o güzel gözleriyle bakıp "Büyük dede" demesi beni çok mutlu ediyor. Bir de öyle güzel "Dede" diyorlar ki... Onlar sayesinde bayram, artık daha neşeli bir şenlik haline geldi.
BETÜL ARKIN: Eski bayramlar gibi olmasa da, biz yine her bayram evde toplanıp birlikte yemek yeriz. Gençler artık bayramda tatile gidiyor. Fakat bizim çocuklarımız bayramda asla bir yere gitmez; mutlaka evde bizimle olurlar.
KAAN ARKIN: Bu ev; çocukluğumuzun geçtiği, büyüdüğümüz ev. Bayramlarda mümkün olduğunca bir araya geliyoruz. Benim 5 yaşında Zeynep adında bir kızım var. Ailemden aldığım birçok değer var. Bugüne kadar ki başarısızlıklarım ve başarılarımın nedeni ailemdir.
Cüneyt Bey, kaç yıldır evlisiniz Betül Hanım'la?
C.A
.: Ben doğduğumdan beri Betül Hanım'la evliyim. (Gülüyor) Oğlum Kaan, bu evde ortalarda koşturup oyun oynardı. Şimdi kocaman adam oldu.
B.A.: Tam 44 yıl oldu.
Arkın Ailesi'nin değerleri nelerdir?
B.A.:
Hayatımız boyunca gösterişi hiç sevmedik. Büyük arabalara binebilirdim ama Cüneyt'in en popüler döneminde bile mütevazı arabalara bindim. Aynı şeyi çocuklarımıza da aşıladık. Harçlıkları dışında, onlara para vermezdik. Murat oyuncu olmayı çok istiyordu; biz istemedik. 40'ına doğru setlere girdi...
Neden istemediniz?
B.A.:
Zor bir hayat çünkü... "Bir eve bir oyuncu yeter" dedik ama Murat geç de olsa oyunculuğa başladı.
iki yıl yerde yattık

Betül Hanım, bunca yıl evliliğinizi ayakta tutmak zor olmadı mı?
B.A:
Eskiden Cüneyt yanımdayken, kadınlar telefon ediyordu. "Kocan şu anda nerede, kimin yanında?" diye soruyorlardı. O sırada Cüneyt, benim yanımda oturuyordu halbuki. Evliliği yürütmek için duymamanız, görmemeniz gerekiyor. Üç maymunu oynayacaksın.
C.A.: Evlilik; çok büyük fedakarlık ve sorumluluk gerektiren bir şey. Evliliği canlı tutacaksın. Ben karıma hâlâ şiirler yazarım, her zaman çiçek alırım. Betül çok acı çekti, insan üstü bir sabır gösterdi. İnan her kadın kaldıramaz. Belimden kaza geçirdiğimde, iki yıl yerde yatmam gerekti. Betül de benimle birlikte yerde yattı. Betül olmasaydı, Cüneyt Arkın bir hiçti, olamazdı yani.
Cüneyt Arkın, çok yakışıklı bir aktör. Hiç aldatıldığınızı düşündüğünüz oldu mu?
B.A.:
Belki aldatılmışımdır; tersini söylersem komik olur. Aldatılmamak mümkün mü sizce? Onu deliler gibi kıskanırdım ama susardım. Gençliğimde en çok, Cüneyt'in alkol almasına sinir olurdum.

KADIN ALDATILDIĞINI ANLAR

C.A.:
Etrafımdaki erkeklere bakıyorum; eşlerini aldatıyorlar. En çirkini de; karısıyla yaşadığı eve başka bir kadını getirmesi... Erkekler, karısının haberi olmadığını düşünüyor. Oysa kadınlar, adamın kendisini aldattığını kapıdan içeri girdiği anda hisseder. Kimse kendini kandırmasın.

Geçmişte yaşadıklarınızı sorguladığınız oluyor mu?
B.A.:
Ben güçlü bir kadınım. Tüm zorlukların altından kalkabilirim. Konuşmak için hep doğru zamanı beklerim.
C.A.: Betül, çok inatçı ve sabırlıdır. Bekler, sonra da anamı beller! Betül'ün bu evde olması, benim için bayramdır. En zor şartlarda bile, Betül'ün hep gülen yüzüne alıştım. Tabii bazen de mavi gözlerine yağmur yağar, 10 takla da atsam yüzü gülmez. Betül'ün bir kez bile bana "Araba, ev istiyorum, kıyafet istiyorum" dediğini duymadım.

ARKADAŞINA GÖNDER
Betül olmasa ben bir hiçim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN