Yaşadığım her şey beni güçlendiriyor

Oyuncu Ece Uslu: Ben hayatın içinde kendimi güçlü buluyorum. Yaşadığım olumsuzluklar bile gün geliyor, beni büyütüp olgunlaştırıyor ve bu beni hayata karşı daha da güçlü kılıyor

Giriş Tarihi: 17.10.2013
Sevilen oyuncu Ece Uslu, son dönemde 'Karagül' dizisinde canlandırdığı 'Ebru' karakteriyle öne çıkıyor. Uslu hem diziyle, hem de hayatıyla ilgili bilinmeyenleri anlattı.
'Karagül' dizisinde ihanete uğramış, üç çocuğuyla varlıktan yokluğa düşen aristokrat bir kadını canlandırıyorsunuz. Rolün hakkını vermek için özel bir çalışma yaptınız mı?
İlk önce senaristlerle, yönetmenle ve yapımcıyla karakter üzerine fikirler ürettik. Ne yer, ne içer, nasıl konuşur gibi... Daha sonra 'Ebru' karakterine yardımcı olabilecek benzer duyguda filmler izledim. Zaten gözlemci bir yapım var ve çok film izleyen biriyim; bunlar da yardımcı oldu diyebilirim.

SİNEMA YAPMAK İSTERİM

Hem maddi sorunları olan, hem de düşmanlarına karşı savaşırken çocukları için ayakta durmaya çalışan bir karakter 'Ebru'. Sizce kadın izleyici 'Ebru'nun savaşında kendini mi görüyor?
Kesinlikle evet! Çünkü kadın; sosyal statüsü ya da eğitimi ne olursa olsun, bir erkekten farklı olarak çok daha yoğun bir biçimde kendini var etmeye çalışır. Özellikle de anne ise... İster şehirli, ister kırsal kesimde olsun; bu kader değişmiyor. 'Ebru' karakterinde de durum aynı... Seyirci 'Ebru'nun mücadelesine saygı duyuyor.
Sinemada aradığınızı bulabildiniz mi?
Sinema benim vazgeçilmezim, ancak televizyon kariyerim ve maceram o kadar yoğun ve hızlı gelişti ki, bu yoğunluktan sinemaya çok vakit bulamadım. Şu ana kadar sekiz filmde yer aldım ama istediğim gibi bir proje geldiği takdirde, zamanım da uygun olursa, hiç düşünmeden değerlendiririm. Ayrıca geleceğe dair sinemayla ilgili çok özel fikirlerim ve projelerim var; umarım yakın bir zamanda bunları hayata geçireceğim.

KENDİNE İNANAN BİRİYİM

Siz kendinizi güçlü bir kadın olarak tanımlar mısınız? Sizin 'güçlü kadın' tanımınız nedir?
Ben hayatın içinde çoğu zaman kendimi güçlü buluyorum. Zaman zaman yenilsem de, kırılsam da, üzülsem de her ne olursa olsun kendimi çabuk toparladığımı görüyorum ve asla kendime olan inancım azalmıyor. Yaşadığım olumsuzluklar bile gün geliyor beni büyütüp olgunlaştırıyor ve bu beni daha da güçlendiriyor. Özetle güçlü kadın; kendine inanan ve bu inancın mücadelesini veren kadın demektir.

ÇALIŞMAYI İSTEDİĞİM AKTÖRLER VAR
Yavuz Bingöl'le harika bir ikili oldunuz. Aynı sahneyi paylaşmak istediğiniz farklı aktörler var mı?
Yavuz ile yıllardır hem çok iyi anlaşıyor, hem de güzel projelere imza atıyoruz. Elbette Türkiye'de çok beğendiğim ve çalışmayı istediğim başka aktörler de var ancak isim veremem. Proje; hikaye, yönetmen ve yapımcı gibi birçok faktörün bir araya gelmesinden oluşuyor. Bu yüzden projeye göre değerlendirmek lazım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşadığım her şey beni güçlendiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN