Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ekranın modern Güzin Ablası olacağım'

Kısa süre içinde ATV'de 'Zahide ile Yetiş Hayata' isimli bir kadın programı sunmaya hazırlanan Zahide Yetiş, hafta içi her gün yayınlanacak olan programıyla aynı bir 'modern Güzin Abla' gibi kadınların dertlerine derman olmayı planladığını söylüyor

Giriş Tarihi: 18.10.2013
Televizyonda yaptığı her program beğeni toplayan sunucu Zahide Yetiş, ATV'de yeni bir kadın programı sunmaya hazırlanıyor. 'Zahide ile Yetiş Hayata' isimli programıyla, çok yakında hafta içi her gün izleyicilerle buluşacak olan Yetiş ile, kariyeri ve yeni programı hakkında konuştuk...

Televizyonun popüler isimlerinden birisiniz, ATV ile yollarınızın nasıl kesiştiğini anlatır mısınız?
Çok güzel bir aileye geldim; pamuklar içinde karşılandım. Uzun zamandır istediğim bir şeydi kadın programı sunmak ve hazırlamak. Gündüz kuşağı izleyicisi ile farklı bir saatte buluşmak en büyük hayalimdi. ATV'den gelen teklifle bu hayalim gerçekleşti.

'Zahide ile Yetiş Hayata' isimli programınız hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?
Program hafta içi her gün yayınlanacak. Zaten başlangıç günü ve programın saatleri kısa süre içinde duyurulacak. Programda ünlü konuklarımız olacak. Ama esas konuklarımız, hayata dair beklentileri ve sorunları olanlar olacak. Facebook'tan ve Twitter sayfamızdan bize ulaşabilecekler. Hayata dair sorunlarına hep birlikte bu programla çare olmaya çalışacağız.

BERABER GÜLEBİLMEK ÖNEMLİ
Bir nevi ekranların psikoloğu olmaya adaysınız yani...
Evet, biraz öyle olacak. Ya da ekranın 'modern Güzin Ablası' diyebiliriz. Dertleşmeye ihtiyacı olanların dert kapısı olacağız. Dert ortağı olabilmek çok önemlidir. Beraber ağlayabilmek kadar beraber gülebilmek de çok önemli. Hastalıklar, problemler; gülünce çok daha çabuk geçiyor.

Bildiğimiz kadarıyla çok kısa süredir televizyonun ve medyanın kalbi olan İstanbul'dasınız...
Son dört yıldır İstanbul'dayım. İzmir'liyim aslında. 17 yaşımdan beri TRT'de pek çok işler yaptım. TRT İzmir ve Ankara televizyonlarında gençlik, kadın, eğlence programları sundum. Türkiye'nin ilk internet programını sundum. Yerel televizyonlarda çalıştım.

Peki İstanbul'a gelip bir anda başarılı bir program sunmaya başladınız. Kırılma noktanız İstanbul'a gelmek mi oldu?
Ben korkup İstanbul'a gelemezdim aslında. Ancak yer aldığım bir önceki program yayınlanmaya başlamıştı ve reytingleri iyi gitmiyordu. Deneyimli bir sunucuya ihtiyaçları vardı ve teklif bana geldi. Programı ben sunmaya başladıktan sonra reytingler yükseldi. İstanbul'a o program için geldim ve sonra buraya yerleştim.

DİZİDE OYNARIM
Program dışında nasıl zaman geçiriyorsunuz?
Kendi halinde bir hayatım var. Gece hayatım yok. Bir kolum kopsa, diğer kolum var diye şükrederim.

Oyunculuk teklifi gelse yapar mısınız?
Teklif geldi ancak ben cesaret edemedim. Ben, bir oyuncunun her role bürünebilmesi gerektiğine inanıyorum. Bu yüzden de 'uygun rol' diye bir şey olduğuna inanmıyorum aslında. Canlandırabileceğim, altından kalkabileceğim bir rol olursa neden olmasın...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ekranın modern Güzin Ablası olacağım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN