Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oyunu izleyen herkese ücretsiz diş muayenesi

Giriş Tarihi: 2.11.2013

Uygur kardeşler, sağlık sistemini hicvettikleri 'Hassta Etme Adamı' isimli oyunla ilginç bir promosyona imza attı. Verilen telefon numarasını arayanlar, ücretsiz diş muayenesi kazanıyor

Usta tiyatrocu Nejat Uygur'un oğulları Süheyl ve Behzat Uygur, babalarından aldıkları misyonu tiyatro sahnesinde devam ettiriyor. 1991 yılında kurdukları Süheyl-Behzat Uygur Tiyatrosu'yla 22 senedir oyun sahneleyen ikili, yaklaşık bir senedir sağlık sistemini mizahi yönden hicvettikleri 'Hassta Etme Adamı' adlı oyunla izleyici karşısına çıkıyor.

DOKTORA ŞİDDET...

Henüz 22 yaşındaki Aksel Bonfil'in yazıp yönettiği oyunu; geçtiğimiz hafta Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi'nde izleme şansı buldum. Altı skeçten oluşan oyun; sağlık meselelerini hem doktor, hem hasta perspektifinden anlatıyor. Oyunun esas çıkış noktası ise, sıklıkla duyduğumuz ve her geçen gün artan doktora şiddet haberleri... Şimdiye kadar 30 defa sahnelenen oyunda; Uygur kardeşlere, şarkıcı Halil Sezai'nin kardeşi Damla Paracıkoğlu, Önder Keskin, Kahraman Sivri ve Nurten İnan eşlik ediyor.

OYUNA GELMEDEN ARAYIN!

Uygurlar, tiyatroya izleyici çekebilmek için eşi benzeri görülmemiş bir promosyon yapıyor. Tiyatro oyununu izlemeye giden herkes; ücretsiz diş muayenesi ve röntgeni hakkı kazanıyor. Behzat Uygur konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: "Hem sağlık sistemine dikkat çekmek, hem de oyuna ilgiyi artırmak için 8 Kasım'daki oyunumuzla birlikte yeni bir promosyon başlattık. Oyunu izlemeye gelen herkese ücretsiz diş tedavisi yaptırma ve röntgen filmi çektirme imkanı verdik. Bunun için oyuna gelmeden önce 0216 670 16 70 numaralı telefonu aramaları yeterli."

ÜÇ OYUN BİRDEN SAHNEDE
Uzun zamandır yerleşik bir tiyatroda oynama özlemi çeken Uygurlar, yeni sezonla birlikte bu hayallerini gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyor. Nitekim Uygur'lar, 'Hassta Etme Adamı' oyununu Kozyatağı Atacan Sanat Merkezi'nde sahneliyor. Sanat merkezinde, bu oyunla birlikte 'Benimle Oynar mısın?' isimli oyun ve Şubat'ta sahneleyecekleri 'Dünyanın Sonu' adlı yeni yapımları da izleyiciyle buluşacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oyunu izleyen herkese ücretsiz diş muayenesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN