'Gündeş' ve leri geliyor

Giriş Tarihi: 5.11.2013 11:01 Güncelleme Tarihi: 5.11.2013 11:04

Sanatçı 'in içinde bine yakın ineğinin bulunduğu Tekirdağ'ın Muratlı ilçesindeki çiftliğinde her gün yaklaşık 30 bin litre süt üretiliyor. Sütleri ünlü bir markaya satan Gündeş'in yakında kendi adını taşıyan ve süt markası ile piyasaya gireceği öğrenildi.

Azeri işadamı ile evli sanatçı , 2009 yılında ağabeyi Cengiz Kumartaşlıoğlu ile Tekirdağ'ın Muratlı ilçesi Kırkkepenekli köyünde 500 dönüm arazi üzerine yapılan büyükbaş hayvan çiftliği satın almıştı.

Gündeş'in ağabeyi ve kendi soyisimlerinin kısaltılmasından oluşan 'Güntaş' çiftliğinde açık besi usulü ile büyükbaş hayvancılık yapılıyor. Hoştayn ve montofon cinsi bine yakın ineğin yer aldığı te her gün yaklaşık 30 bin litre üretimi yapılıyor. Her gün düzenli olarak otomatik makinelerle sağılan ineklerin sütü ünlü bir markaya satılıyor.

4 yıldır hayvancılıkla ilgilenen Gündeş'in yakın bir zamanda kendi ismini taşıyan süt ve markasıyla piyasaya gireceği öğrenildi. Çiftlikte üretilen sütlerin kurulacak tesiste işlenerek Gündeş markasıyla piyasaya sürüleceği kaydedildi.

Öte yandan Gündeş'in zaman zaman eşi ve çocuklarıyla çiftliği ziyaret ettiği, burada ineklerin yavrularını kendi eliyle beslediği kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gündeş' yoğurt ve sütleri geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN