Kıvanç'ın bulunduğu yere geleceğim!

Yakında 'Bugünün Saraylısı' dizisiyle ekrana gelecek olan Ali Ersan Duru: Kıvanç Tatlıtuğ ve Kenan İmirzalıoğlu'nun geldiği noktayı çok takdir ediyorum. Ben de o noktaya gelmek isterim ve geleceğimi de biliyorum. Bunun için yola çıktım zaten...

Giriş Tarihi: 6.11.2013
ATV'de yakında başlayacak olan 'Bugünün Saraylısı' dizisinde rol alan Ali Ersan Duru, daha oyunculuğun başında olduğunu söylüyor. Yakışıklılığıyla da dikkat çeken genç oyuncu, GÜNAYDIN'a yeni dizisini ve hakkında bilinmeyenleri anlattı...

'Bugünün Saraylısı'ndan bahseder misiniz biraz?
Refik Halit Karay'ın eserinden esinlenen bir dizi. Günümüzde geçen bir aşk üçgenini anlatıyor. 'Bugünün Saraylısı'; bu sezonun bence en iyi dizisi olacak. Çok güzel bir enerji yakaladık ve bunu en iyi şekilde seyirciye geçireceğimizi düşünüyorum. İyi bir hikaye ve iyi bir senaryomuz var. Bomba gibi bir dizi olacak. Benim canlandırdığım 'Fatih' karakteri, bir aşk üçgeninde yer alıyor. Dürüstlüğüyle ön plana çıkan bir adam.

Dizide bir doktoru canlandırıyorsunuz. Rolünüze nasıl hazırlandınız?
Doktorluk mesleğinin ön plana çıktığı sahnelerin hakkını verebilmek için ön bilgiler aldım ve araştırma yaptım. Hekimliğin gerçekten çok zor ve kutsal bir meslek olduğunu gördüm bu rolle.

ÇOK ÇALIŞMAM LAZIM
Oyunculukta hedefleriniz doğrultusunda ilerlediğinizi düşünüyor musunuz?
Kesinlikle ilerlediğimi düşünüyorum; şükürler olsun Allah'a. Ama halen yolun başındayım. Hedeflerime ulaşmam için çok çalışmam lazım.

Kenan İmirzalıoğlu ve Kıvanç Tatlıtuğ, Türkiye'nin iki jönü olarak görülüyor. Siz kendinizi nerede konumlandırıyorsunuz?
Henüz o sıralamaya girmedim ama gireceğim. Onların geldiği noktaya çok saygı duyuyorum. Çok başarılı olduklarını düşünüyorum. Hiç boş işleri yok ve çok profesyoneller. İkisinin yeri çok farklı; geldikleri yeri takdir ediyorum. Ben de o noktaya gelmek isterim ve geleceğimi biliyorum. Ben bunun için bu yola çıktım ve elimden geleni yapacağım.

Sokakta tanınmaya başlamak sizi nasıl etkiledi?
Eski hayatımla şimdiki hayatım arasında pek fark yok. Tek fark; çok çalışıyor olmam. Ama bundan hiç şikayetçi değilim çünkü çalışmayı çok seviyorum. Sevdiğim işi yapıyorum. Yolda yürürken, insanlar tabii ki bana daha farklı bakıyor. Beni görünce tebessüm edip fotoğraf çektiriyorlar. Bunlar çok güzel şeyler. Ben zaten, hep insanların içinde olan bir oyuncuyum. Kendimi soyutlamadan yaşıyorum.

AŞIK DEĞİLİM
Şöhret, özel hayatınızı nasıl etkiledi peki?
Şimdiye kadar özel hayatıma müdahale edildiğini hissettiğim bir durumla karşılaşmadım. Özel hayatımı ön plana çıkarıp basının gözüne sokacak davranışlarda bulunmuyorum. Gerçekten özel hayata saygılı olunması gerektiğini düşünüyorum ve ona göre yaşıyorum.

Hiç aşık oldunuz mu?
Olmaz olur muyum! Kalbin, insanın iradesinde olduğuna inanmıyorum. Akıl, kalbin arkasından gider. Kalbimi serbest bırakıyorum.

Aşk için neler yaptınız bugüne kadar?
Aşk, insana olmayacak şeyler yaptırıyor. Ben düzenli, planlı bir adamım. Ama bu mantığım, aşıkken devre dışı kalıyor. Aşk için her şeyi yaparım ama şu an aşık değilim.

KLASİK BİR TÜRK ERKEĞİYİM
Ekranda taş fırın erkeği gibi bir haliniz var, doğru mu?
Evet, öyle biriyim normalde de. Mesela kız arkadaşlarımla gece dışarıya çıkınca, onları mutlaka eve bırakırım. Sahiplenme huyum var; öyle yetiştirildim. Klasik bir Türk erkeğiyim.

Evlilikle ilgili ne düşünüyorsunuz?
Evliliğe uzak bir adam değilim ama bu tempoda evlenmeyi düşünmüyorum. Mantık evliliğine de inanmayan biriyim çünkü aşk evliliğinden doğan çocuklar bile daha farklı oluyor. Aşk evlilikleri daha uzun soluklu oluyor. O yüzden evliliğin, aceleye getirilecek bir şey olmadığını düşünüyorum. Tabii mutlaka bir gün evleneceğim.

Çok formda görünüyorsunuz. Spor yapıyor musunuz?
Spor, günlük hayatımın bir rutini oldu artık. Birkaç aydır at binmeye de başladım. Binicilik, insana kendini özgür hissettiriyor.

OYUNCULUK TATMİNSİZLİKTİR
Sizin için mesleğinizde zirve neresi?
Zirve diye bir şey yok oyunculukta. Zirveye ulaştım demek çok yanlış çünkü oyunculuk, biraz da tatminsizliktir. Oyuncu her zaman daha iyisini yapabilmek için çalışmalıdır. Mesela bir hekim altı sene okuyor, daha sonra doktorasını yapıyor, doçent oluyor. Hep bir bilgi birikimi ve kendini geliştirme halinde ilerliyor. Bu; oyunculukta da böyle. Ne kadar iyi projelerde yer alırsak alalım, her geçen gün size bir şeyler katıyor. 60 yaşına da gelsem, oyunculukta tatminsizliği yaşayacağım. 'Ben oldum'a asla inanmıyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıvanç'ın bulunduğu yere geleceğim!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN