Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlülere nun perde arkası

Giriş Tarihi: 6.11.2013 13:20 Güncelleme Tarihi: 6.11.2013 17:09

Beyoğlu'nun semtinin sadece larının mekanı olduğunu sanırdık. Bir süredir, ler de cirit atmaya başladı.

Duygu Leloğlu / AKTÜEL

Ocak'tan bu yana ünlüleri hedef alan iki büyük bunun kanıtı. ler, bu operasyonlar öncesinde, ları suçüstü yakalayabilmek için gizlice oyuncularının arasına karıştılar, onlarla dostluk kurdular.

Hatta zaman zaman setlere uğrayıp, dizilerde figüranlık yapmaktan da çekinmediler. Operasyonun ilk dalgasında dizi oyuncuları , , Menajer 'ın aralarında bulunduğu 36 kişi gözaltına alınmıştı. Bir süre sonra ikinci dalga geldi. Bu sefer de Engin Günaydın, Engin Altan Düzyatan, Sarp Apak ve Hakan Yılmaz'ın aralarında bulunduğu 49 kişi "şafak operasyonu" ile gözaltına alındı. Son operasyonda 15 kilo esrar, 22 bin tane ecstasy, çok sayıda satışa hazır esrar paketleri bulundu. Çoğu şu an tutuksuz yargılanan ünlüler, haklarında çıkacak kararı bekleyedursun, polis adliye uzmanı gazeteci, yazar Emrullah Erdinç, ünlüleri "Yeni bir operasyon daha geliyor" şeklinde uyarıyor.

Erdinç'e göre, bazı ünlülerin "başkalarına uyuşturucu temin etmek" suçundan başları ciddi bir şekilde belada. Bunun da Türk yasalarına göre cezası beş ila 15 yıl arasında değişiyor. Erdinç uyuşturucu operasyonlarının perde arkasını anlattı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlülere uyuşturucu operasyonunun perde arkası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN