Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evlenirsem gelinliğim kırmızı olur

Giriş Tarihi: 12.11.2013

Aşk şarkılarıyla tanınan genç şarkıcı Aslı Güngör: Şu an aşık değilim ama o hissi biliyorum. Beyaz gelinlik hayalim olmadı hiç; evlenirsem kırmızı gelinlik giyerim

Altı yıl önce 'Kalp Kalbe Karşı' adlı şarkısıyla müzik dünyasına adım atan Aslı Güngör, dördüncü albümü 'Enerji'yle müzikseverlerin karşısına çıktı. Kendisiyle özdeşleşen slow şarkıların yerine, bu albümde tamamen hareketli parçalara yer veren Güngör; yeni albümünü ve aşka bakışını GÜNAYDIN'a anlattı:

Benim bu tarafımı kimse bilmez ama özelikle enerjik şarkıları ve elektronik alt yapıları çok severim. Bu albümde, bu özelliğimi yansıtmak ve dinleyecileri harekete geçirmek istedim.

ASLI GÜNGÖR FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

YETERİNCE HİT'İM VAR
Yeterince hit olmuş duygusal şarkım var; hepsi de ömürlük parçalar. 'Enerji' albümümü ise eğlenmek için yaptım.
Albümü dinleyip 'Nerede o slow şarkılar' diyenler de var ama 'İyi ki böyle yapmışsın' diyenler çoğunlukta. Aşk şarkılarının slow olması gerektiği düşünülüyor ama bence hareketli ve ritimli şarkılar da aşkı anlatabilir.
Kendimi çok daha iyi ifade edebilmek için bu tür albümler yapıyorum. İnsanlar benim hareketli şarkılar da yapıp söyleyebileceğimi biliyorlar artık.
Kariyerimin ilk dönüm noktası; çocukluğumda müzik eğitimi almaya başlamamdı. Ondan sonra ise, solo albüm çıkarıp 'Kalp Kalbe Karşı'nın hit olmasıyla birlikte bir dönüm noktası daha yaşadım.
Bana en çok aşk, beste yaptırıyor. Herkes aşk yaşıyor; etrafta, her yerde aşk var. En çok duygu yoğunluğu hissettiğimiz şey, aşk.
Aşk her türlü duyguyu içinde barındırır. Diğer yandan bence aşk, ağlattığı zaman aşk olmaktan çıkıyor. Aşıkken bir yere kadar ağlarsınız, o noktadan sonra bir şey hissetmemeye başlarsınız. Bence aşk; insanı ağlatmamalı, aksine mutlu etmeli.
Şu an aşık değilim ama o duyguyu biliyorum. O yüzden aşk şarkıları yazabiliyorum.
Aşk öncelikle; umut, güven ve huzur vâdeden bir şey. Güvenimi kaybettiğim zaman, karşımdaki kişiyi silerim ve dönüp arkama bakmam.
'Aşkın Anahtarı'; albümdeki favori şarkım. Aşkın anahtarı yok ama maalesef. Keşke olsaydı da, aşık olabileceğimiz kişileri seçebilseydik. Keşke insanların üstünde 'Doğru insan' diye bir etiket olsaydı. Beni mutlu edecek insan, bir yerde mutlaka bekliyor ve umarım yakındadır.
Hiç beyaz gelinlik hayallerim olmadı. Evlenirsem de kırmızı gelinlik falan giyerim herhalde.
Fütüristik şeyleri seviyorum; klasik görüntüler hoşuma gitmiyor. Eskiden daha marjinal bir görüntüm vardı; bu normal halim. Saçımın boyanmadığı renk kalmamıştır, hatta kazıttığım dönemler de oldu.

ALDATILDIĞIMI ÖĞRENİNCE 'İYİ Kİ BÖYLE OLMUŞ' DEDİM
Aşk acısı çekmek, daha çok şarkı yazdırır diyorlar ama çok yoğun bir acı çekerken ne kadar konsantre olup yazabilirim bilmiyorum. Aşık olduğum zaman yazdığım, hayal kırıklığına uğradığım zamanlar yazdığım şarkılar da oldu tabii...
Ben de ihanete uğradım. Aldatıldığımı da tesadüfen öğrendim. Bence bu; gurur kırıcı değil, güven yıkıcı ve aşkı bitiren bir şey. Bana ait olamayan, bana sahip de olamaz. Keşke aldatılmasaydım demiyorum, iyi ki öyle olmuş diyorum.

HARD ROCK DA YAPARIM, SÜRPRİZ OLMASIN!
"Daha önce Ege Çubukçu'yla bir R&B parçası söylemiştim. Benim yapacağım hiçbir şey sürpriz olmasın. Bakarsınız, hard rock da yapabilirim."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evlenirsem gelinliğim kırmızı olur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN