Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir markayı getirirken eşime sorarım

Yıldızların tercih ettiği Make Up For Ever markasını Türkiye'ye getiren Tuncer Öztarhan, kozmetik markalarını Türkiye'ye getirmeden önce eşine danıştığını söylüyor

Giriş Tarihi: 23.11.2013
Fransız lüks tüketim grubu LVMH bünyesinde bulunan kozmetik markası Make Up For Ever, kısa süre önce Taksim'de açtığı beş katlı binayla Türk tüketicisinin kalbini fethetti. Bu iddialı markayı Türkiye'ye getiren Vepa Group Kozmetik Grup Başkanı Tuncer Öztarhan ile kozmetik sektörünü konuştuk:
Make Up Forever çok özel bir marka... Markanın LVMH grubunun bünyesinde olması bizim için önemli bir unsurdu.
Beyoğlu'nda bulunan beş katlı binamız da kısa sürede büyük ilgi çekti. Binanın ikinci katında bir makyaj okulunun bulunması, bunda çok etkili.

GERÇEK BİR SANATÇI

Markanın arkasında, gerçek bir sanatçı olan Dany Sanz var. Sanz da sanatçı kimliğiyle, yaratıcı bakış açısıyla ve yeteneğiyle bizi çok etkiledi.
Yıllardır Vepa grup olarak kozmetiğin içindeyiz. Dolayısıyla yeni markaları ve performanslarını yakından takip ediyoruz.
2000'de ilk profesyonel makyaj markasını getirip mağazasını açtığımızda gördüğümüz talepten çok memnun kaldık. Make Up For Ever ile 2008 yılında görüşmelere başladık, 2011'de de markanın ilk mağazasını açtık.

BAKIMI SEVİYORUM

Ben kendim de bakımı seviyorum. Dağda ve denizde güneş ürünleri kullanıyorum. Yaşlanma karşıtı nemlendirici ve yüz temizleyicisini de hiç ihmal etmiyorum.
Bu sektörde olunca insan ister istemez hangi marka ne tür bir ürün piyasaya sürmüş diye bakıyor tabii ki.
Bir kozmetik markasını Türkiye'ye getireceğimiz zaman tabii ki eşimle de konuşuyorum. Eşimin zevkine ve zekasına çok güvenirim. Bir yönetici olarak, ben markanın imajını, içeriğini, yönetimini, paketlemesini değerlendirebiliyorum; ancak tabii ki eşim bir kadın olarak o ürünleri kullanıp birebir bir değerlendirme yapabiliyor.
Türk kadınının makyaja çok büyük bir ilgisi var. Sektörde bulunan bir erkek olarak aslında kadınlarda çok ağır makyajı sevmiyorum. Abartmadan yapılan iyi bir makyajın; kadının içinde zaten var olan doğal güzelliği en çarpıcı şekilde ortaya çıkaracağına inanıyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir markayı getirirken eşime sorarım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN