Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günaydın gündemi belirledi

Giriş Tarihi: 28.11.2013
"Ellerinde kanıt var mı?" demişti

Türkiye üç gündür GÜNAYDIN'ın manşetini; popçu Berkay ile Fenerbahçeli Caner Erkin'in eşi Asena'nın Akmerkez'in bebek odasındaki buluşmasını konuşuyor... İlişki, aylar önce kulaktan kulağa yayılmıştı ancak belgelenemiyordu. Olayın kahramanlarından Berkay, geçen hafta bir televizyon programına telefonla bağlanıp "Böyle saçma haberler yapanların ellerinde somut bir şey olması gerektiğini düşünüyorum" demişti.

Niçin önce "sil!" dedi, sonra tehdit etti

GÜNAYDIN'ın, Erkin Ailesi'ni düşünerek uzun süre yayınlamadığı haber, Berkay'ın bu açıklamalarıyla yeniden gündeme geldi. Ortada gazetecilik başarısı dışında konuşulacak bir şey yok. Madem bu fotoğraf kanıt değeri taşımıyor; o halde Berkay, Akmerkez'de niçin kendilerini görüntüleyen GÜNAYDIN muhabirinin peşinden koşup fotoğraflarının silinmesi için yalvardı, niçin tehditler savurdu?

Gerekli reflekse ve vicdana sahibiz!

GÜNAYDIN, haberi hiçbir yorumda bulunmadan yayınladı. Devamı var mıydı? Evet, vardı! Yayınlanan haber için yapılan karalayıcı yorumlar, kıskançlık dolu komplo teorileri; bizim açımızdan gazeteciliğin 'çöp kutusu'dur, 'dedikodudan' öte bir şey değildir, boşa harcanmış enerjidir. Yaptığımız habercilik; magazin basınının uzun süredir kaybettiği refleksin bizde hâlâ varolduğunun bir göstergesidir. Üstelik GÜNAYDIN kadrosu, gerekli etik anlayışa ve vicdana fazlasıyla sahiptir.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Günaydın gündemi belirledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN