Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu dizide annelik stajı yapacağım

ATV'nin yeni dizisi 'Cesur Hemşire'de iki çocuklu bir anneyi canlandıran Şebnem Bozoklu: Yaşım çok geçmeden anne olmak istiyorum. Bu dizi benim için annelik stajı gibi olacak. Dizi devam ederken de hamile kalabilirim

Giriş Tarihi: 1.12.2013
Şebnem Bozoklu, bu akşam ilk bölümüyle ATV ekranına gelecek olan 'Cesur Hemşire'de 'Ceyda' isimli bir cerrahı canlandırıyor. Dizide başrolü Hakan Yılmaz ile paylaşan Bozoklu, ilk kez anne rolüyle ekrana gelecek. Üç yıldır mimar Emre İzer'le evli olan Bozoklu, gerçek hayatta da anne olmak istediğini söylüyor. Ünlü oyuncu, yeni dizisini GÜNAYDIN'a anlattı...
İlk defa bir sitcom'da oynuyorsunuz. Sizin için nasıl bir deneyim oldu?
Daha önce rol aldığım dizilerde hep gerçek mekanlarda oynadım. Bu dizide stüdyo ortamında çalışmak farklı bir deneyim oluyor. Çekimler çok keyifli geçiyor. Gülmekten çekemediğimiz sahneler oluyor. Benim gibilere 'dalağı gevşek' derler; hemen gülerim. Çok kahkahalı bir sette çalışıyoruz. İzleyen herkesin seveceği bir dizi olmasını istiyoruz.
Dizide bir cerrahı canlandırıyorsunuz. Bu rol sizi zorladı mı? Tabii ki bir doktoru canlandırmak çok zor. Bu nedenle, sette sürekli bizimle olan danışmanlarımız var. Bir doktor hastayla nasıl ilginelir, aletleri nasıl tutar, Latince kelimeleri nasıl kullanır... Bunların hepsini bilmeniz lazım. Çekimler başlamadan önce hastaneleri gezdik, doktorlarla bir araya geldik.

SAHNELERİ BAŞTAN YAZIYORUZ

Eşinizi oynayan Hakan Yılmaz ile aranız nasıl?
Hakan ile daha önce çalışmadık ama bir araya geldiğimiz anda sanki daha önceden tanışıyormuş gibiydik. Hakan, samimi ve sıcak biri. Onunla beraber oynmak çok keyifli. İkimiz de senaryoya birebir uymuyoruz; doğaçlama yapmayı çok seviyoruz. Bazı sahneleri baştan yazdığımız oluyor.
Son günlerde uyarlamalar ve dram dizileri popüler. Bu anlamda 'Cesur Hemşire' cesur bir proje mi?
Ekranda komedi azlığı var. Bu anlamda da bizim dizimiz cesur bir iş olabilir. Gülmeye aşırı derecede ihtiyacımız var ve izleyicilerin çok keyif almasını istiyoruz.
Bu projede sizi en çok etkileyen ne oldu?
Ben bir işe girerken genelde hikayeye bakarım. 'Cesur Hemşire'de de beni tavlayan hikaye oldu. Alışık olmadığımız şeyler var içinde. Erkek bir hemşire ve cerrah eşi... Aralarındaki düzende her şey zor olacak.
Sizin normalde de muzip bir yanınız var sanırım.
Çevremdeki kişiler genelde öyle söyler. Bence muzip biri olmak, sıkıcı olmaktan daha eğlenceli.
Bir oyuncu olarak reyting kaygısı yaşıyor musunuz?
Açıkçası işin o kısmıyla hiç ilgilenmiyorum. Yaptığım iş izleniyor mu diye takip ediyorum ama reytinge kafa takan bir oyuncu değilim. İşimde gücümdeyim.

KALABALIK AİLE isterim

'Ceyda' da sizin gibi eğlenceli biri mi?
'Ceyda', tatlı bir kadın. Başhekim olma hayali var. Kocasının işi yüzünden karşılaştığı tepkilere göğüs geriyor. Onu ayakta tutmaya çalışıyor. Zor bir hayatı olmasına rağmen çok eğleceli biri.
Henüz anne olmamış biri olarak bir anneyi canlandırmak nasıl bir duygu?
Çok heyecanlıyım; inşallah güzel olur. İlk defa bir anneyi canlandırıyorum. Dizide çok tatlı iki çocuğum var. Onların heyecanı da bize yansıyor. Evin içinde konuşan, didişen birilerinin olması çok güzel.
Bu dizi, sizin için staj olur mu?
Tabii ki benim için staj olacak ama çocuklar biraz daha küçük olsaydı daha iyi bir staj olurdu. Ben de anne olmayı çok istiyorum. Yaşımın çok ilerlemesini istemiyorum. Daha erken anne olmayı da çok isterdim. Kalabalık bir aile hayalim var. Yine de çok geç kalmış hissetmiyorum. Doğru zaman geldi; bu dizi uzun sürerse, devam ederken anne olmayı planlıyorum.

EŞİMLE ÇOK EĞLENİYORUZ
Ev hayatınız nasıl?
Yemek yapmayı çok severim. Evcimen biriyim. Evde sevdiklerimle vakit geçirmeyi çok seviyorum. Arkadaşlarım gelir; film izleriz, yemek yeriz. Bizim ev hep kalabalıktır; arkadaşlarımız çat kapı gelir.
Eviliğiniz nasıl gidiyor?
Bizim eşimle sırrımız; birlikte çok gülmemiz ve çok eğlenmemiz. İlişkimizin ana dinamiğinin çok eğlenmek olduğunu düşünüyorum. İkimiz de aynı şeylere sinirleniyoruz. Gülmemiz için de çok önemli bir şey olmasına gerek yok.
Genelde ünlüler, bu sektörde sahte arkadaşlıklar olduğunu söyler ama sizin oyuncu arkadaşınız çok.
Bu büyük bir hurafe. Benim bütün arkadaşlarım oyuncu. Aile dostumuz Ozan Güven'dir; onunla haftanın dört-beş günü birlikteyiz. Enis Arıkan, çocukluk arkadaşım. Bir sürü arkadaşımız oyuncu ve sağlam dostluklarımız var.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu dizide annelik stajı yapacağım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN