Herkes için değil kişiye özel antrenman

Ödüllü spor eğitmeni Ali Maosai'nin kurucusu olduğu Maosai Performance; kişiye özel olarak hazırlanmış antrenman programlarıyla alışılmışın dışında bir spor deneyimi sunuyor

Giriş Tarihi: 1.12.2013
İstanbul 4. Levent'te bu aydan itibaren hizmet vermeye başlayan Maosai Performance; butik bir spor stüdyosu. Burada; alışılmış antrenman kavramları ve standart spor aktivitelerinin dışında, kişiye özel tasarlanmış bir antrenman ortamı sunuluyor. İç mekanını mimar Elif Sağlamyürek'in tasarladığı stüdyo, devasa zincir spor salonlarından ve pilates stüdyolarından çok farklı bir atmosfere sahip.

ÜYELİK SİSTEMİ YOK
Maosai Performance markasının kurucu ortaklarından Ali Maosai, spor sektörünün çok yakından tanıdığı bir isim. Spora 7 yaşında başlayan, ODTÜ Spor Akademisi'nde öğrenim gören Ali Maosai; jimnastik, atletizm, kürek, dalış, dağcılık, kaya tırmanışı ve fitness dallarıyla ilgileniyor. Kürek Milli Takımı'yla Türkiye şampiyonlukları ve birçok uluslararası derecesi bulunan Maosai, fitness'ta ise Türkiye birinciliği kazandı. Maosai'nin uzun süredir çalıştığı öğrencileri arasında Mahmut Can Çalık ve Emel Acar gibi isimler yer alıyor. Birçok spor kulübünde yöneticilik de yapan Maosai, Maosai Performance'ın konseptini 'tekdüze hareket ve antrenman metodunun dışında, sadece makinalarla yapılan, yüzeysel antrenman stilinin tam zıttı' olarak açıklıyor. Sporda kişiselleştirme döneminin başladığını belirten Ali Maosai, şöyle konuşuyor: "Dünyada yükselen tekniklere bakacak olursak, kişiselleştirme yaklaşımının hakim olduğunu görürüz. Türkiye'de de bu eğilim önem kazanacak. Kişiye özel, birebir çalışma sistemi daha az sakatlanma riski taşıdığı gibi, hareket çeşitlilikleriyle motivasyonu da artırıyor."

ASİMETRİK PERFORMANS
Maosai Performance'ta; antrenmanın sistematik değil, asimetrik olarak yapıldığında daha etkili olacağı inancı benimseniyor. Buna göre; insanın kendi vücudundaki gücü fark etmesini hedefleyen 'Asimetrik Performans Sistemi' uygulanıyor. Her yaştan insanın fit olabileceğini savunan bu egzersiz biçimiyle; yaşlanma sürecinin yavaşlatılması hedefleniyor.

İŞLENMEMİŞ GIDALAR TÜKETİN
Ali Mosai, beslenmenin antrenman programıyla uyumlu olması gerektiğini belirtiyor: "Antrenmanla kombine bir beslenme biçimini benimsemek, performansınızı artırır ve sizi ömür boyu sağlıklı bir hayata yönlendirir. Yediğimiz gıdalar, doğal ve işlenmemiş olursa kaslar ve sinir sistemi daha çabuk toparlanır. Antrenman kadar, antrenman sonrası vücudun toparlanması da önemlidir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Herkes için değil kişiye özel antrenman
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN